Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> 1.8 tddi na mechanicznej pompie, Czy idzie zrobić i co można ugrać
Dziku
post Thu, 30 Jun 2016 - 15:01
Post #1


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





Jak w temacie, powiedzmy że mamy słupek tddi, pryjorytetem jest prostosc i brak elektroniki.
Jaką pompę i jakie wtryski? Widzimisię jest na ~120KM i 280nm.
Wydech do zrobienia od podstaw, pewnie 55 albo 60mm, IC z saab'a 9-5.
Jakieś rady?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 30 Jun 2016 - 15:01
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
G-CSheko
post Thu, 30 Jun 2016 - 15:07
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 July 2010
Skąd: Kraków





zdrowy układ wtryskowy wygeneruje max 115-118KM 280Nm
Wydech obojętny, seryjny nie jest restrykcyjny, na przelocie 2.5" nie ma różnicy w stosunku do serii, zero przyrostów, tyle że turbo szybciej reaguje
turbinka w 1.8tddi jest mikro i nie ma możliwości jej przeróbki
IC frontowy to konieczność


--------------------
Stinger 3.3t 480+
_https://www.facebook.com/GCSTuning
wypożycz F RS 3 już od 450zł. :)
_https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziku
post Thu, 30 Jun 2016 - 18:52
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





Silnik będzie ogołocony z elektroniki bo muszę zmienić miskę z racji aplikacji rwd, więc odpada czujnik położenia wału. Stąd pytanie jaką pompę i wtryski do zakładanej mocy?
Turbo też nie jest problemem, bo kolektory i tak spawane od zera, więc coś będzie można wybrać, pewnie jakieś gt15, żeby wstało po ludzku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
G-CSheko
post Thu, 30 Jun 2016 - 19:58
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 July 2010
Skąd: Kraków





no to inna zabawa
nie mam pojęcia co do tego założyć i jak sterować sad.gif


--------------------
Stinger 3.3t 480+
_https://www.facebook.com/GCSTuning
wypożycz F RS 3 już od 450zł. :)
_https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziku
post Thu, 30 Jun 2016 - 20:55
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





Myślałem że da się zrobić tak jak m-tdi, z pompą sterowaną mechanicznie.
Tylko nie wiem właśnie jak z zmiennością wytrysków między fordem a resztą....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jaszczurtd
post Fri, 01 Jul 2016 - 02:12
Post #6


User
Dołączył: Fri, 01 July 2016
Skąd: SD (Dąbrowa Górnicza)





CYTAT(Dziku @ Thu, 30 Jun 2016 - 20:55) *
Myślałem że da się zrobić tak jak m-tdi, z pompą sterowaną mechanicznie.
Tylko nie wiem właśnie jak z zmiennością wytrysków między fordem a resztą....


Wtryski to najmniejszy problem. Bez zbytnich kombinacji można zastosować wtryski od rovera 25 (i pociotków), i do nich bezproblemowo pasują vagowskie końcówki .216 czy nawet .260.
Największym problemem w tym przypadku jest dobór pompy wtryskowej. Pierwszy to rozstaw śrub mocujących pompę do kołnierza, drugi to kwestia kółka pośredniczącego między wałkiem pompy a kołem zębatym łańcucha - dzięki tej odrobinę poronionej konstrukcji z połową rozrządu na łańcuchu pracującym w kąpieli olejowej wraz z napędem pompy, problematyczne staje się ustawianie pompy względem rozrządu (kąt wtrysku). Za każdym razem trzeba zdejmować górny rozrząd na pasku. Kwestia mocowania tego kółka do koła łańcucha też jest problematyczna, ponieważ rozstaw otworów na śruby jest nietypowy. Trzeba wiercić.



Kółeczko z pompy VP30 jest bez klina i ma chyba trochę inną średnicę stożka, ale w tej drugiej kwestii łba sobie uciąć nie dam. Brak klina = możliwość przeskoczenia pompy w trakcie pracy silnika, zwłaszcza przy większym tłokorozdzielaczu niż 9-10mm. VP30 nie stawia takiego oporu podczas pracy jak stare mechaniczne pompy rozdzielaczowe.

I jeszcze kwestia faz wtrysku = musiałbyś tak ustawić pompę względem rozrządu, by zgadzało się to z przewodami wysokiego ciśnienia i fazami wtrysku zaczynając od 1 cylindra w GMP, czyli 1-3-4-2

Jak znajdziesz taki korpus pompy który będzie pasował w ten kołnierz bez rozwiercania czegokolwiek, i w dodatku taki który się uszczelni z kołnierzem, to daj znać. wink.gif

Ja nie chciałem się z tym wszystkim pieprzyć, i złożyłem hybrydę 1.8 TD/TDDI, co rozwiązało sporo problemów i uprościło pewne kwestie.
Co można ugrać? Ja zacząłem zabawę od 124KM i 298Nm, i sprzedałem silnik do seryjnego mondziaka, właściciel sobie chwali.


W chwili obecnej kompletuję graty do następnego, i celuję w co najmniej 170KM.


--------------------
wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziku
post Fri, 01 Jul 2016 - 03:40
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





Hybryda czyli blok td i góra i tłoki tddi czy jakoś inaczej? Bo przy bloku td raczej nie będzie problemów z pompą, bo siadzie cokolwiek, czy lucas czy Bosch.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jaszczurtd
post Fri, 01 Jul 2016 - 08:05
Post #8


User
Dołączył: Fri, 01 July 2016
Skąd: SD (Dąbrowa Górnicza)





Dokładnie tak jak piszesz. Głowica TDDI, blok TD, tłoki/korbowody TDDI, wał TD, rozrząd TD, osprzęt do wyboru.
W jakiej budzie grzebiesz tego klekota?

O lucasie zapomnij, bo ta pompa nie ogarnie tego silnika. Da się uruchomić na lucasie, ale jechać to w ogóle nie będzie.
A bosch musi być do wtrysku bezpośredniego, czyli odpowiednia fala i tłokorozdzielacz minimum 10mm.


--------------------
wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziku
post Fri, 01 Jul 2016 - 10:39
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





Czyli pompa bosh, z bebechem tdi, albo z rovera, wtryski z rovera i cierpliwe kręcenie.
Najprawdopodobniej w sierze będzie, chciałem mieć diesla z godziwymi osiągami który nie waży tony...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jaszczurtd
post Fri, 01 Jul 2016 - 11:24
Post #10


User
Dołączył: Fri, 01 July 2016
Skąd: SD (Dąbrowa Górnicza)





Ło Panie, jak to w sierze ma być, to TYLKO hybryda, bo to Ci rozwiąże problem też z zawieszeniem silnika - przy TDDI będziesz miał zabawę z dorabianiem łapy, przy hybrydzie nie.
Składasz to na metalowej uszczelce od 1.8TDCI, i dmuchasz ile wlezie, bez obaw że wydmucha uszczelkę zbyt szybko. wink.gif
Jak masz słupek TDDI to rozbieraj to w cholerę i nawet się nie zastanawiaj nad adaptacją tego pod budę sierry, bo to nie ma sensu. Wystarczy kupić dół silnika od TD, założyć nowe pierścienie na tłoki od TDDI, i to będzie latać jak złoto. Abstrahując od osiągów i potencjału, wyobraź sobie w ogóle fordowskiego diesla który pali przy -20 bez świec żarowych po 1-2 obrotach wału smile.gif

Do osiągów które chcesz uzyskać bardzo fajnie nadaje się pompa z land rovera 2.5TDI - tylko trzeba jej zrobić govmoda, bo oryginał kręci się tylko do 4k i odpowiednio wyregulować boostpin, ale to dosyć oczywiste. I pasuje idealnie pod fordowski słupek w oparciu o TD.


--------------------
wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziku
post Fri, 01 Jul 2016 - 12:24
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





Gut, dzięki za podpowiedź, jeszcze jakbys powiedział z których 2.5 i czego wtryski i z cobz nich idzie uzyskać to już będę miał wszystkie dane. Bo nie ukrywam że pewnie zrobi się mało więc może od razu z zapasem w gratach.
Moje td miało odrzucone ic z przodu i kręcona pompę, ale jeździło sporo lepiej niż seria, fak że przy 1.3 bara trbo powiedziało papa, ale 205/55/16 na ciężkiej feldze podnosiło do końca dwójki, na trójce już brakło sprzęgła (215mm).
Stad cały pomysł bo czasem miinsie tęskni za dieslem...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jaszczurtd
post Fri, 01 Jul 2016 - 12:48
Post #12


User
Dołączył: Fri, 01 July 2016
Skąd: SD (Dąbrowa Górnicza)





Land Rover Discovery 2.5 TDI - dla przykładu: http://allegro.pl/pompa-wtryskowa-land-rov...5631001745.html
Tu jest po chorych pieniądzach trochę, zdarzają się okazje znacznie tańsze.
Jak masz dostęp do pomp i części, i nie chcesz się bawić w pompę z landka, to spokojnie możesz przerobić fordowskiego boscha z wolnossaka, np. takiego: http://allegro.pl/pompa-wtryskowa-ford-esc...5718033476.html
Zapodajesz jakąś falę z TDI, najlepiej w komplecie z podsadzeniem, tłokorozdzielacz z 10, albo 11mm, podbijasz ciśnienie wewnętrzne, i już się to jakoś całkiem sprawnie będzie toczyć.
Do tego wypadało by też zmienić nastawnik, bo ten oryginalny ma za mały promień ruchu. Jakiś govmod, i kręcisz do 6k.

Wtryski z rovera 25, np. te: http://allegro.pl/wtrysk-wtryski-rover-25-...5075675353.html
Na oryginalnych końcówkach cudów nie uzyskasz, ale możesz spokojnie zapodać takie: http://www.ebay.com/itm/270911980299 i z tym paliwa Ci w garach nie zabraknie...

Z odpowiednią turbiną, pompą jak powyżej, wtryskami co najmniej .216 takie 140-150 koni pęknie bez problemu. Problem w tym że seryjne sprzęgło Ci tego nie ogarnie, i warto by pomyśleć o jakimś spieku z chociażby nowym dociskiem....


--------------------
wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziku
post Fri, 01 Jul 2016 - 13:16
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





Mam już pomysłu na 240mm, a jak nie to zawsze mnie kusiło zrobienie dwutarcza, miejsca w dzwonię pod dostatkiem, zwłaszcza że chciałem seryjny 13kg zamach zastąpić fiestowym...
Dzieki za podpowiedź w sprawie gratów. Jak się trafi baza to będę budował.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jaszczurtd
post Fri, 01 Jul 2016 - 13:22
Post #14


User
Dołączył: Fri, 01 July 2016
Skąd: SD (Dąbrowa Górnicza)





Jakby co, jakieś wątpliwości, itp, to wal jak w (czarny) dym. wink.gif


--------------------
wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lukas313
post Thu, 07 Jul 2016 - 13:41
Post #15


Super User
Dołączył: Tue, 06 November 2007
Skąd: Siem-ce śl.





Panowie jak chcecie robić taki przeszczep i żeby to miało ręce i nogi z układem wtryskowych to tylko pompa z 2.8tdi siedząca w vw lt w serji 138km zapas paliwa na grubo 250km przy zmianie końcówek wtrysków.
Wzasadzie zero przeróbek pompy pod zestaw td blok Tddi głowica.
Wkładasz i odpalasz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jaszczurtd
post Thu, 07 Jul 2016 - 13:43
Post #16


User
Dołączył: Fri, 01 July 2016
Skąd: SD (Dąbrowa Górnicza)





Dzięki za info, zerknę sobie na tą pompę smile.gif


--------------------
wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jaszczurtd
post Fri, 08 Jul 2016 - 12:07
Post #17


User
Dołączył: Fri, 01 July 2016
Skąd: SD (Dąbrowa Górnicza)





@lukas313, dobrze widzę że to jest pompka z tłoczkiem 12mm?


--------------------
wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lukas313
post Fri, 08 Jul 2016 - 14:17
Post #18


Super User
Dołączył: Tue, 06 November 2007
Skąd: Siem-ce śl.





Tak to pompa z tłuczkiem 12mm
Do tego fala o dużym wzniosie i ostrej charakterystyce dająca duży moment prz niskich obrotach
Silnik ta tej pompie bardzo szybko wchodzi na obroty
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jaszczurtd
post Fri, 08 Jul 2016 - 15:10
Post #19


User
Dołączył: Fri, 01 July 2016
Skąd: SD (Dąbrowa Górnicza)





A nie ma tam żadnego ogranicznika typowego dla dostawczaków (4k i koniec)?


--------------------
wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziku
post Fri, 08 Jul 2016 - 16:03
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





Tylko jest dwa razy droższa od tej z land rovera, a do 150KM ta z disco powinna starczyć.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 21:18