Shoutbox 0 nowych PW 


29 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> 2.0 TFSI 200KM czy warto?
mally
post Sun, 22 May 2011 - 20:47
Post #21


Super User
Dołączył: Wed, 23 February 2005
Skąd: Radom/Warszawa





Się w trące, Octavia 2 RS jaki ma dokładnie silnik , tzn jest na łańcuchu czy na pasku?


--------------------
....Fabia RS.....190/400
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 22 May 2011 - 20:47
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
majkitdi
post Sun, 22 May 2011 - 21:02
Post #22


Frequent User
Dołączył: Fri, 04 July 2008





o ile dobrze sie orientuje przedlift ma stary typ, polift nowy

najtanszym autem z nowym 2.0tsi bedzie golf gti mk5 ale z tego co wiem wychodzily tylko w USA.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Mon, 31 Dec 2012 - 14:09
Post #23


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





a 2.0 TSI w A6c6 i a4b8 jest na łańcuszku czy pasku? i jest to dobry silnik czy raczej awaryjny gniot?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SzybkiKuba
post Mon, 31 Dec 2012 - 15:19
Post #24


Super User
Dołączył: Mon, 02 August 2010





Nie wiem, czy w A6 też, ale w A4B8 2.0TSI 211 EA888 jest stosowany. Mam ten silnik EA888 w Tiguanie, wersja przed liftem 200km. Przy przebiegu 3k km miał schamowane 212km, przy 35k km 217km - totalna seria. Auto jest dość ostro traktowane, jeździ główie dłuższe trasy. Auto ma teraz po dwóch latach 70k km i przy tym przebiegu absolutnie nic mu nie dolega. Jedyne wizyty w ASO to przeglądy i serwisy olejowe. Sam zrobiłem tym autem połowę jego obecnego przebiegu i bardzo podoba mi się jak ten silnik pracuje, choć przez pierwsze 2-3k km miałem zastrzeżenia co do mocy silnika - wydawał mi się bardzo zmulony, ale kilkaset km ostrej jazdy i wyżej spomniane przeze mnie 212km na hamowni.
Silnik jest na łańcuchy rozrządu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ja456
post Wed, 02 Jan 2013 - 23:58
Post #25


Frequent User
Dołączył: Fri, 16 March 2007





2.0 (EA113) w a6c6 (ma wyjątkowo 170KM) podobno jest na pasku, tylko pompa olejowa jest na łańcuchu - http://www.a6klub.pl/a6-c6-audi-a6-z-nowym...-vt52401,15.htm (temat głównie o 2.0TDI, ale o TFSI trochę też piszą) (niektórzy twierdzą, że wałki rozrządu napędzane są łańcuchem, ale nie widziałem żadnych schematów http://www.a6klub.pl/a6-c6-20-tfsi-rozrzad...ch-vt10357.htm) . Mam takiego 2.0 w a6 od roku i przez 30 tys km nic się nie dzieje, tylko między serwisami trzeba trochę dolewać oleju, ale z tego co czytałem nie aż takie ilości jak w 1.8 i 2.0 na łańcuchu

2.0 w a4b8 to już na łańcuchu (EA888)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Wed, 09 Jan 2013 - 14:06
Post #26


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





Podepnę się do tematu smile.gif
Czy w Audi A5 2.0TFSI 211KM z 2010 roku siedzi silnik, który warto brać pod uwagę czy raczej omijać szerokim łukiem ? Z jakimi ew. bolączkami trzeba się liczyć ?


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Wed, 09 Jan 2013 - 14:51
Post #27


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(exocet @ Wed, 09 Jan 2013 - 14:06) *
Podepnę się do tematu smile.gif
Czy w Audi A5 2.0TFSI 211KM z 2010 roku siedzi silnik, który warto brać pod uwagę czy raczej omijać szerokim łukiem ? Z jakimi ew. bolączkami trzeba się liczyć ?

żłopie olej, a próby olejowe wykonywane przez serwis to kpina. są nawet strony w internecie, które powstały tylko po to, by odradzić ten silnik. nie jest to normą ale...problem nie został wyeliminowany, choć tak twierdzi VW. Poza tym, to silnik ma potecjał. Moc można zwiększyć do poziomu nawet 300hp+. Jeździłem Leonem z tym silnikiem, 340KM i ładnie hula. ale to taka ruletka (VW bardzo polubił tę grę w 2004 roku i do dnia dzisiejszego stosuje ją przy produkcji prawie każdego swego silnika TSI wink.gif

http://eksploatacja-auta.wieszjak.pl/silni...TFSI-211KM.html


a i rewelacyjnie VW podszedł do sprawy kontroli oleju. Bagnet nie jest na standardowym wyposażeniu, można dokupić w serwisie (oznaczenie T40178). Najlepsze jest to, że komputer ma taką dokładność, że gdy pojawi się zółta lampka ostrzegawcza o ubytku oleju, to oznacza że w obiegu jest już tylko 3,5 litra cieczy. to tak lekko mówiąc mało, zwłaszcza jeśli silnik trochę ciśniemy. ASO zaleca zalewać 0,5 oleju wiecej niż norma, to też jest "świetna" rada! Chodzi o to, że przy takiej nadwyżce jest szansa, że nie dostrzeżesz za szybko ubytku oleju.Dziwna polityka....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Wed, 09 Jan 2013 - 19:27
Post #28


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





Czyli raczej odpuścić ten silnik ? Nawet jeśli do tej pory nie brał oleju ?


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
surykatka
post Wed, 09 Jan 2013 - 22:52
Post #29


Frequent User
Dołączył: Fri, 26 September 2003
Skąd: z okolicy





prawda jest bolesna
otóż koncern Vag selekcjonuje silniki (pewne źródło) te najlepsze jakościowo idą do audi , potem jest VW, a skoda i seat są traktowane na równo. Stan silnika po złożeniu jest oceniany w skali od 0-10pkt. 9 i 10 to audi. Oczywiście mowa o tych samych słupkach które są ładowane zaróno do audi jak i vw, seata czy skody. Ale to nie koniec. "Źródełko" mówi że w koncernie zapanowała moda na zysk, a zysk bierze się z części (za olej też trzeba zapłacić). Z tego powodu mamy normy brania oleju na poziomie 1l / 1000km itp. Niestety do motoryzacji wszedł pełna parą duch postarzania produktu i to widać.

optymalnie było by kupić kastę uzbrojoną, bez silnika. Włożyć nieśmiertelne 1,8T i mieć ich w d... łącznie z gwarancją


--------------------
jedyna na forum
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lukkoz01
post Thu, 10 Jan 2013 - 00:16
Post #30


Super User
Dołączył: Thu, 22 September 2011
Skąd: Warszawa





CYTAT(surykatka @ Wed, 09 Jan 2013 - 22:52) *
prawda jest bolesna
otóż koncern Vag selekcjonuje silniki (pewne źródło) te najlepsze jakościowo idą do audi , potem jest VW, a skoda i seat są traktowane na równo. Stan silnika po złożeniu jest oceniany w skali od 0-10pkt. 9 i 10 to audi. Oczywiście mowa o tych samych słupkach które są ładowane zaróno do audi jak i vw, seata czy skody. Ale to nie koniec. "Źródełko" mówi że w koncernie zapanowała moda na zysk, a zysk bierze się z części (za olej też trzeba zapłacić). Z tego powodu mamy normy brania oleju na poziomie 1l / 1000km itp. Niestety do motoryzacji wszedł pełna parą duch postarzania produktu i to widać.

optymalnie było by kupić kastę uzbrojoną, bez silnika. Włożyć nieśmiertelne 1,8T i mieć ich w d... łącznie z gwarancją


To w takim razie jak wytłumaczysz fakt montownia najmocniejszego 1.9TDI BPX 160KM tylko w Seacie Ibizie Cupra. O Leonie Cupra 2.0 240 KM nie wspomnę, Golf GTI miał tylko 200KM i z tego co mi wiadomo różnica w mocy nie wynikała z innego programu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stefdeath
post Thu, 10 Jan 2013 - 07:44
Post #31


Frequent User
Dołączył: Thu, 24 April 2003
Skąd: wwa





CYTAT(surykatka @ Wed, 09 Jan 2013 - 23:52) *
prawda jest bolesna
otóż koncern Vag selekcjonuje silniki (pewne źródło) te najlepsze jakościowo idą do audi , potem jest VW, a skoda i seat są traktowane na równo. Stan silnika po złożeniu jest oceniany w skali od 0-10pkt. 9 i 10 to audi. Oczywiście mowa o tych samych słupkach które są ładowane zaróno do audi jak i vw, seata czy skody.


To źródło to kolega pracujący w aso? biggrin.gif dobra legenda. Ciekawe jak oni niby oceniają te silniki ? każda z setek tysięcy jednostek idzie na hamownię czy oceniają wzrokowo?
To nie manufaktura gdzie skręcający silnik podpisuje się na tabliczce tylko wielkoseryjna produkcja.
Jedyne w co byłbym w stanie uwierzyć to to, że do tańszych marek biorą osprzęt gorszej jakości od tańszych producentów ale i patrząc na to ile jest fuckupów wśród marek premium to chyba jest to raczej powszechnie stosowaną praktyką.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
surykatka
post Thu, 10 Jan 2013 - 10:29
Post #32


Frequent User
Dołączył: Fri, 26 September 2003
Skąd: z okolicy





wyżej i to znacznie
w poznaniu były robione głowice do 1,9 TDI jak wiadomo odlew odlewowi nie jest równy, obróbka pod odlewie też różna więc te najlepsze szły do audi a reszta dalej. Chcesz więcej przykładów.
Podpowiem tylko że ludzie bali się w niektórych przypadkach dopuszczać takie głowice do ruchu


--------------------
jedyna na forum
Go to the top of the page
 
+Quote Post
koziol1
post Thu, 10 Jan 2013 - 10:35
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Sat, 07 December 2002
Skąd: w-wa





bzdura, silnik o tym samym oznaczeniu kodowym bedzie mial tą samą jakosc, niezlaeznie od producenta wozu.


--------------------
Fiat 126p, stan bardzo dobry
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Igloo
post Thu, 10 Jan 2013 - 14:20
Post #34


Super User
Dołączył: Sun, 17 April 2005
Skąd: Trójmiasto





CYTAT
prawda jest bolesna
otóż koncern Vag selekcjonuje silniki (pewne źródło) te najlepsze jakościowo idą do audi , potem jest VW, a skoda i seat są traktowane na równo. Stan silnika po złożeniu jest oceniany w skali od 0-10pkt. 9 i 10 to audi. Oczywiście mowa o tych samych słupkach które są ładowane zaróno do audi jak i vw, seata czy skody. Ale to nie koniec. "Źródełko" mówi że w koncernie zapanowała moda na zysk, a zysk bierze się z części (za olej też trzeba zapłacić). Z tego powodu mamy normy brania oleju na poziomie 1l / 1000km itp. Niestety do motoryzacji wszedł pełna parą duch postarzania produktu i to widać.
wyżej i to znacznie
w poznaniu były robione głowice do 1,9 TDI jak wiadomo odlew odlewowi nie jest równy, obróbka pod odlewie też różna więc te najlepsze szły do audi a reszta dalej. Chcesz więcej przykładów.
Podpowiem tylko że ludzie bali się w niektórych przypadkach dopuszczać takie głowice do ruchu


Wybacz ale to bzdura i mity wymyslane przez ludzi chyba tylko po to żeby sie dowartościować ze mam audi i ona musi jakos lepszy silnik niz skoda czy vw, wiec pewnie do audi selekcjonuja lepsze, nikt sie w takie cuda nie bawi.

A wracajac do tematu w linku ktory Honada podal autor pisze ze narazone na to sa silniki do 2011, czyli pozniej poprawili cos w tych "nowych" 2.0 TFSI ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Thu, 10 Jan 2013 - 19:36
Post #35


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Nie słyszałem, by problem ten zniknął. Identyczna sytuacja jest w przypadku 1.4 TSI. Ten silnik już jest wiele lat na rynku, podobno problemy zakończyły sie w 2010 roku a nadal pojawiają się nowe przypadki poważnych usterek (wariator, łańcuch rozrządu). To samo jest z 1.2 TSI. byłem pewien, że ten 8-zaworowy silnik będzie słabszą ale bardziej niezawodną konstrukcją. z tego co słyszę i czytam, nie jest. Znowu padają łańcuchy rozrządu.

Jak dla mnie, to coś nie jest ok z samą konstrukcją tych TSI, bo nie rozumiem, jak może dochodzić do regularnego rozciągania się łańcucha?przecież niby je wymienili na nowe a nadal sie rozciągają. To raczej nie wina samych łańcuchów. Jakieś mega przeciążenia, o gwałtownej charakterystyce muszą na nie działać, bo kolejne ich wersje się poddają. Sam już nie wiem...nie sądziłem, że 20 lat po wprowadzeniu VTEC'a nadal będę się martwił o wybór bezawaryjnego silnika. Priorytety koncernów uległy jednak wyraźnej zmianie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mate96
post Thu, 10 Jan 2013 - 22:21
Post #36


Forum Homee
Dołączył: Sat, 10 June 2006
Skąd: Wawa





He he. Sam się z tego śmieje. VW chyba nie potrafi zbudować bezawaryjnego rozrządu w małolitrażowym silniku na łańcuchu. Zaczęło się od 1.2 HTP 12V, 10 lat później i nadal nie ma poprawy.


--------------------
Octavia II 2.0 TDI CR wół roboczy
Skyline R33 rdzewiuch stoi po to żeby mieć
Fabia II RS daily
Suzuki SV650S żeby mieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
czesław
post Thu, 10 Jan 2013 - 22:38
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Thu, 11 December 2008
Skąd: Na dole z lewej strony mapy





A w jakimkolwiek innym potrafi? wink.gif


--------------------
Mocy Dostarcza JETRONIK
Go to the top of the page
 
+Quote Post
surykatka
post Thu, 10 Jan 2013 - 22:54
Post #38


Frequent User
Dołączył: Fri, 26 September 2003
Skąd: z okolicy





niestety to nie jest bzdura

numery na silniki czy oznaczenia są nabijane jak silnik otrzyma określony status czyli te punkty o których napisałam a nie wcześniej w czasie produkcji

a zreszta co się będę produkować wystarczy popatrzeć na statystyki awaryjności najmniej audi, potem coś z vw a na szarym końcu seat z skodą oczywiście nie wynika to z selekcji części wink.gif

co do wspaniałych silników czy innych bajerów - zaczęli je projektować księgowi a nie inżynierowie i są takie efekty jak rozciągające się łańcuchy - nosz ch... jasna jakim cudem łańcuch dwurzędowy może się rozciągnąć ano takim że napinacz jest źle dobrany i nie wychwytuje przeciążeń

dzisiaj wielki lament w necie że w kraju skośnych pracusiów zrobili coś w stylu passata cc , że skopiowali itp. Oni nie skopiowali, oni poskałdali go po swojemu z części które są u nich robione dla koncernu vaga i włożyli w własne ubranko.

o wiązkach elektrycznych w mercedesie nie chce mi się pisać - w eskach inne na rynek amerykański a inne na rynek europejski dla tego samego modelu


--------------------
jedyna na forum
Go to the top of the page
 
+Quote Post
antoś
post Sun, 13 Jan 2013 - 13:58
Post #39


User
Dołączył: Wed, 23 September 2009





A w jaki sposób oni oceniają "jakość" tych silników?

Jaki byłby sens rozdzielania tych silników do audi i innych kiedy koszt produkcji czy tego o ocenie 10, czy tego o ocenie 5 jest taki sam.

Ja bym brał 2.0 211 i się nie zastanawiał, każde tfsi bierze trochę oleju, ale nie na tyle żeby się tym martwić przy codziennym użytkowaniu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mate96
post Sun, 13 Jan 2013 - 16:08
Post #40


Forum Homee
Dołączył: Sat, 10 June 2006
Skąd: Wawa





Około 0,5L/1000lm to dla ciebie trochę? I niestety nie jest to rzadkość.


--------------------
Octavia II 2.0 TDI CR wół roboczy
Skyline R33 rdzewiuch stoi po to żeby mieć
Fabia II RS daily
Suzuki SV650S żeby mieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post

29 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 22:36