Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Pomoc przy wyborze driftowozu, Witam
PDGiusz
post Mon, 04 Jun 2018 - 10:09
Post #1


Rookie
Dołączył: Mon, 04 June 2018





Witam, chciałbym kupić sobie pierwsze auto do driftu. Samochód nie byłby używany do jazdy na co dzień tylko do driftowania. Polecali byście BMW czy może coś z Japonii ??? Kwota na auto ok 15tys wink.gif

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam mb
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 04 Jun 2018 - 10:09
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
duniek
post Mon, 04 Jun 2018 - 11:54
Post #2


Rookie
Dołączył: Fri, 18 July 2014





Kup trzy Sierry.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mikoangelo
post Mon, 04 Jun 2018 - 13:54
Post #3


Rookie
Dołączył: Mon, 22 August 2011
Skąd: Poznań





Na początek tylko BMW. Lepiej się prowadzi niż Sierra, nie gnije tak bardzo jak Sierra i ogólnie jest lepszym autem do tego celu. Japończyki odpuść, wychodzą o wiele drożej i imo nie jest to raczej dobry pomysł na początek, chyba, że masz zapasowy budżet x2 albo nawet x3.

Z BMW E36 buda dowolna. Części w większości śmiesznie tanie. Silniki najlepiej od 1.8IS w górę.
Z takim budżetem możesz szukać czegoś z M52B28, a to już jedzie przyjemnie.

Na FB masz dużo grup np. Euro Club gdzie uzyskasz wszelkie informacje od osób które upalają na luźnych eventach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Mon, 04 Jun 2018 - 15:49
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Szukaj przygotowanego już gruza na początek. E36 sedan z R6 pod maską z podstawowymi modyfikacjami (fotel, pasy, kierownica, hydro, zawieszenie, może skręt). Najlepiej do 10k zł. Reszta to pakiet startowy + odszczurzenie + opony.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Mon, 04 Jun 2018 - 23:19
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





jak wyżej, e36 ważne żeby 2.5 lub 2.8, żeby był już gruby napęd, na cienkich półośkach daleko nie pojedziesz, potem krótki dyfer i hydrołapa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sir
post Tue, 05 Jun 2018 - 10:42
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Mon, 04 November 2002
Skąd: Wrocław





Albo zrob jak my
Kup gotowca e30 z v8 pod maska


--------------------
oldboy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mikoangelo
post Wed, 06 Jun 2018 - 08:28
Post #7


Rookie
Dołączył: Mon, 22 August 2011
Skąd: Poznań





Jeśli się chcesz rzeczywiście nauczyć się jeździć, a nie tylko żyć w świadomości "umiem", to broń Boże nie kupuj żadnego V8 na początek. Dużo osób tak zrobiło i później kaleczą jazdę, choć wiem że zaraz właściciele 3er V8 zrobią na mnie nagonkę. V8 ogólnie jest dobre bo Cię zawsze wyciągnie z opresji i zatuszuje błędy ale w nauce to nie pomaga. Zacznij jak najlepsi w tym kraju czyli od możliwie małego silnika (1.8IS w górę lub jakieś R6) jak już się nauczysz ogarniać i poczujesz, że jest Ci mało, wtedy myśl o czymś więcej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Titan
post Sun, 08 Jul 2018 - 18:43
Post #8


Super User
Dołączył: Fri, 09 September 2016





A ja się nie zgodzę żeby zaczynać od słabszej jednostki.
Miałem w E36 M50B20 i na nim się uczyłem latać bokiem. Zrobiłem swap na M62B44 i kurde bele nie umiem. Mam jakieś dziwne nawyki i nie mogę się przyzwyczaić do dużego momentu od dołu. Przy niskich prędkościach nie umiem operować gazem i nie często spinuje.

Dlatego uważam że lepiej jest zacząć od czegoś mocnego i stopniowo uczyć się mocy.
Ja proponuję 2.5 lub 2.8 ew jakieś 3.0/3.5 M30 albo V8. W 15k byś się zmieścił bo M60 3.0 lub M62 3.5 można kupić za grosze. Oczywiście zakładając że swap ogarniesz sam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Mon, 09 Jul 2018 - 11:47
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Titan, może po prostu driftujesz teraz szybciej z racji większej mocy. No i twoje auto jest pewnie teraz zawieszeniowo zupełnie inne co wymaga przyzwyczajenia., szersze opony itp.
Pierwsze moje bmw 320 e30 było za słabe przede wszystkim, potem wstawiłem 3.5litra i wszystko stało się prostsze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 16:34