Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Closed TopicStart new topic
> Samochód max 1988 rok., Szybkie auto do 88 roku.
Fighter001
post Mon, 05 Feb 2018 - 11:39
Post #21


Frequent User
Dołączył: Fri, 07 December 2012
Skąd: wrocław





80 B2 quattro. Lekka buda i można wrzucić AAN. Nawet wiem gdzie taka stoi coupe w quattro cool.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 05 Feb 2018 - 11:39
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Skiper
post Mon, 05 Feb 2018 - 12:34
Post #22


Rookie
Dołączył: Sat, 03 February 2018





Mogą być auta starsze niż 20 letnie. Przepis jest taki że mogę go zarejestrować jako youngtimera (Old musi mieć 30 lat) pod warunkiem że mam inne auto zarejestrowane a tym zrobię maks 4 tyś. rocznie, czyli jest dobrze smile.gif Teraz w rachubę wejdzie S4 itp. smile.gif Dziękuję wszystkim za info. Teraz skupie się na obecnym projekcie na lato, dzięki temu forum już mam ustalone wstępne terminy a w między czasie poczytam o autach od 88 do 98 smile.gif Niestety E36 odpada. Dobre auta, szybkie, dobrze się prowadzące ale w mój może skrzywiony gust nie wpadają. Prędzej celowałbym we wspomnianą audi 80. Póki co dziękuję, poczytam archiwum forum moze coś jeszcze wyłuskam dla siebie i odezwę się za jakiś czas z zarysami smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Mon, 05 Feb 2018 - 17:03
Post #23


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





omega 3000

produkowana jak dobrze pamietam od 87r,tyl napęd,fabryczna szpera , buda w fajnym pakiecie,zegary digital wink.gif ,fajny youngtimer
12 zaworowy motor pewnie można by dmuchnąć bez odprężania

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details....5a-26a28ae273cd

tu mamy w bdb. stanie za ponad 6k euro ,ale mozna trafic u niemca dużo taniej


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fał
post Mon, 05 Feb 2018 - 18:33
Post #24


Rookie
Dołączył: Wed, 24 May 2017





A może MR2 pierwszej generacji z 4AGE uda się znaleźć w tej kwocie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiper
post Sat, 10 Feb 2018 - 22:55
Post #25


Rookie
Dołączył: Sat, 03 February 2018





Dużo się dowiedziałem z forum i musiałem zrewidować swoje oczekiwania. Przy okazji, podziwiam Waszą wiedzę i projekty. Obejrzałem na YT Wasze auta. Coś wspaniałego i bardzo wielka wiedza oraz zamiłowanie do aut. Nie wspominając o czasie jaki poświęciliście i kasie jaką zainwestowaliście. Szacunek koledzy. Nie da się połączyć wszystkiego chyba że z bardzo dużą kasąsmile.gif Dlatego rozdzielam plan pomiędzy autem na autostradę a tor. W tym roku na tor ruszam busem, boxerem na Nurmbugr a jak chociaż zbliżę się do czasu Jeremiego to się pochwalę smile.gif Odnośnie busa to szukam dobrego zawieszenia i jakiś większych-mocnych hamulców. Jestem laik więc liczę na pomoc bo to sprawa najpilniejsza , do czerwca musi być gotowy:) Pytanie o auto na niedzielę na autostrady. Celuję w coś kultowego poniżej 88, Mietek V12 , Audi 6,0 itp. Przyznam ze finansowo nie stać mnie na opłacanie (ubezpieczenia) auta do zabawy z taką pojemnością bo to czasami ponad połowa wartości auta ale jako yungtimer miałbym spore zniżki i tu podstawowe pytanie. Chciałbym coś takiego kupić ale aby móc go wzmocnić z tym że jedynie programem, bebechami aby wyglądał jak oryginał bo inaczej nie będzie to youngtimer. Tu mi głównie chodzi o prędkość maksymalną i nic więcej. Autostradą to i małpa pojedzie:) Tak wiem smile.gif Mieszkam na wsi choć teraz to peryferia Berlina:) Tu w Niedzielę sklepy zamknięte wiec spotykamy się na parkingu Reala a potem ścigamy się po autostradzie. Inni kręcą bączki na parkingu itd. W zaszłym roku policja przywiozła nam słupki smile.gif Inny świat ale chciałbym czymś zaskoczyć.. Temat zakupu dopiero na lato ale już szukam infa. Główny parametr prędkość maksymalna, rocznik poniżej 1988 i najlepiej do ukrytych modów. Co do aut na tor to znalazłem firmę która do MR2 wstawia silniki 3,0 twinturbo. Nie stać mnie w tym roku na małe auto na tor, pojadę busem:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Sun, 11 Feb 2018 - 23:18
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





Przed 88 nie było ani mietków V12, ani 6 litrowych audi. V8 D1 (1988 najstarszy) lub 750i (1986 iL / 1987 750i) na autostrady z tym że ten drugi już jest doceniony jako youngtimer i czasy że był najtańszym autem rozwijającym 250 km/h minęły.
MR2 z 3.0TT to musi być dopiero widowmaker smile.gif


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiper
post Mon, 12 Feb 2018 - 22:21
Post #27


Rookie
Dołączył: Sat, 03 February 2018





Przepraszam miało być do 1998 roku. Teraz, jak już wiem, że moge yougtimera (poniżej 98) tanio ubezpieczyć to trochę zmieniło postać rzeczy, tym bardziej że u mnie liczą ubezpieczenie od koni a nie pojemności jak w Polsce. Jakiś tam grosz, przy Waszych projektach, marny ale mam odłożony na zrobienie busa ale już wiem że zostanie i zaczynam się rozglądać za kolejnym. Powiem o co chodzi. Chciałbym starsze auto na niedzielne przejażdżki ale z możliwością modów do cofnięcia, ewentualnie jeśli by chodziło o bebechy typu wzmocnione wałki itp. to mogły by być. Chciałbym mieć auto w miarę szybkie (autostrada) ale zarówno w miarę zachowane w oryginale i z marek które za 10 lat staną się kultowe. Duże wymagania ale posłużę się przykładami, merc cl 140, 600 lub BMW 540 najlepiej E34, Audi 6,0 (plus za quatro) itp. Spalanie nie gra roli bo w roku to może zrobi z 3 tyś. kilometrów maksymalnie. Przy okazji ponowie pytanie. Szukam kontaktu do kogoś kto jest w stanie ogarnąć mi zawieszenie i większe hamulce do busa Boxera. Szukam też porady czy ma to być gwint czy może inny. Wiem ze busy to nie bardzo tu pasują ale może ma ktos sklep, warsztat, zna temat? smile.gif Dodam że jestem laik więc najlepiej jakby ktoś miał kontakt do warsztatu, najlepiej w zachodniej Polsce który by mi to od razu ogarnął i zamontował.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Mon, 12 Feb 2018 - 23:21
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





.....audi wsadziło 6.0 do D2 dopiero w 2001 roku, więc 1998 odpada albo przehibernuj jeszcze 3 lata. W czym niby quattro pomaga na autostradzie i vmaxie, tu najlepsze się wydają właśnie FWD wink.gif Może jakieś 9-5 Aero, inspekcja, zakucie i 500-600 na e85 dałoby Ci wow na autobahnie. A tak wogóle temat z dupy kompletnie, takich aut które dziś są tanie a za 10 lat będą kultowe za 20 tys zł raczej mało znajdziesz, ale nie ogarniam szerszego spektrum, może coś jest. Aha możesz kupić C140/W140 600, będzie super, ale jak zaczniesz to doprowadzać do ładu to się zaraz okaże że przekroczyłeś budżet dwukrotnie i zaczynasz się zbliżać do seryjnych 400 KM.


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiper
post Tue, 13 Feb 2018 - 00:45
Post #29


Rookie
Dołączył: Sat, 03 February 2018





Saaby fajne auta ale zupełnie nic o nich nie wiem smile.gif Tyle co wiem to że to ople w innej buzie, choć ponoć Saab i tak robił po swojemu. Kolejny temat, finanse. Własnie wkroczyłem w ten wiek gdzie dzieci są już ustatkowane, samodzielne, dlatego mogę myśleć o przyjemnościach dla siebie. Zdaję sobie sprawę ze V12 to wydatek dlatego podpytuję. Najbardziej przerażały mnie ubezpieczenia i podatki rzędu kilku tysięcy euro rocznie razem ale jeśli jestem w stanie to ominąć to dwa, trzy tysiące rocznie mogę przeznaczyć na autko. Ogólnie mój zamysł polega na kupnie średniaka, który od razu przejdzie kapitalkę ze wzmocnieniem. Dodam że nie jestem skończonym laikiem jeśli chodzi o auta z lat 90-tych, bo miałem ich dziesiąt poczynając od jaga 4,0, granda 5,2 audi 2,8 itd. ale nigdy nie miałem V12 i nigdy sam nie tunigowałem. Teraz też opieram się na warsztatach. Szukam podpowiedzi o mocnych kultowych autach z możliwością bezinwazyjnego wzmocnienia. Auta które kupie i zostanie już ze mną do emerytury.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Tue, 13 Feb 2018 - 15:22
Post #30


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Corvette, Mustang i inne camaro. 5.7 do tego części tuningowych nie brakuje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 17:32