Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> [Wydzielony] Rejestracja RHD w PL, Z tematu o R34 Rodrigeza
gość_bezduszny_*
post Mon, 04 Oct 2010 - 13:38
Post #41









Firmy ubezpieczeniowe działają dość dziwnie...
i znając prawa rynku zawsze znajdzie się taka, która dla pozyskania kasy z rynku samochodowego wprowadzi tanie stawki dla RHD.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 04 Oct 2010 - 13:38
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Javie
post Mon, 04 Oct 2010 - 13:52
Post #42


Super User
Dołączył: Sat, 12 July 2008





CYTAT(bezduszny @ Mon, 04 Oct 2010 - 13:29) *
No to będzie powódź Mondeo Mk I czy Vectry A....
masakra

Że niby komuś ma sie opłacać ciągnąć z UK auto, które u nas chodzi po 2 - 3k pln ? Weź pod uwage, że sprzedać anglika u nas będzie bardzo trudno, mimo możliwości rejestracji. To sie zwyczajnie nikomu nie opłaci.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Mon, 04 Oct 2010 - 13:57
Post #43









Dlaczego nie ?
Jak ma płacić za przelot samolotem do Polski.. to przyjedzie na kołąch, sprzeda auto za 1500-2500 i tak będzie do przodu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
frugopl
post Mon, 04 Oct 2010 - 14:03
Post #44


User
Dołączył: Tue, 14 February 2006
Skąd: FNW





Ja bym celowal bardziej w Mondeo mk3, Vectra B/C, C5, 607, LR Freelander i wszelkiej masci busy. Chyba tych ostatnich obawiam sie najbardziej.


--------------------
_http://www.youtube.com/watch?v=ClXAeGipkH0
_http://www.youtube.com/watch?v=aVzy3XQYcOU
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Javie
post Mon, 04 Oct 2010 - 14:43
Post #45


Super User
Dołączył: Sat, 12 July 2008





CYTAT(bezduszny @ Mon, 04 Oct 2010 - 13:57) *
Dlaczego nie ?
Jak ma płacić za przelot samolotem do Polski.. to przyjedzie na kołąch, sprzeda auto za 1500-2500 i tak będzie do przodu.

A kto kupi Mondeo 1/Vectre A anglika za 1500, kiedy za tyle możesz kupić lhd ?

CYTAT(frugopl @ Mon, 04 Oct 2010 - 14:03) *
Ja bym celowal bardziej w Mondeo mk3, Vectra B/C, C5, 607, LR Freelander i wszelkiej masci busy. Chyba tych ostatnich obawiam sie najbardziej.

Też myśle, że jak już mają jakieś angliki przyjeżdżać, to właśnie takie, na których można zaoszczędzić troche plnów. A i tak nie sądze, żeby takich aut było dużo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
frugopl
post Mon, 04 Oct 2010 - 17:00
Post #46


User
Dołączył: Tue, 14 February 2006
Skąd: FNW





Wpisz sobie w wyszukiwarce MotoAllegro slowo "anglik". Z tego co widze jest pare aut po bardzo okazyjnych cenach. Co sie stanie, gdy mozna bedzie je normalnie zarejestrowac i za ich sprowadzanie wezma sie na grubo handlarze chyba nie trzeba wyjasniac.


--------------------
_http://www.youtube.com/watch?v=ClXAeGipkH0
_http://www.youtube.com/watch?v=aVzy3XQYcOU
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RALF
post Mon, 04 Oct 2010 - 20:45
Post #47


Forum Killer
Dołączył: Mon, 11 August 2003
Skąd: WGM





CYTAT(Javie @ Mon, 04 Oct 2010 - 14:43) *
A kto kupi Mondeo 1/Vectre A anglika za 1500, kiedy za tyle możesz kupić lhd ?


Też myśle, że jak już mają jakieś angliki przyjeżdżać, to właśnie takie, na których można zaoszczędzić troche plnów. A i tak nie sądze, żeby takich aut było dużo.

nie wydaje mi się że będzie na tym zbyt z jednego prostego powodu :
Poruszaniem się autem z "popsutą kierownicą" w naszych warunkach jest po prostu niewygodne, szczególnie że większość dróg w PL to jednopasmówki.
Reasumując ja gdybym miał wybór wolał bym dopłacić 3-4 tyś i jeździć spokojnie i wygodnie a nie co chwila pytać się pasażera czy "wolne" lub samemu na czuja wyprzedzać
Go to the top of the page
 
+Quote Post
art...
post Mon, 04 Oct 2010 - 23:07
Post #48


Super User
Dołączył: Thu, 20 March 2003
Skąd: Warszawa/Poznań





Poruszałem się anglikiem w Polsce 10 miesięcy przez ten czas gdzie się nie pojawiłem słyszałem ,, ale super dałeś za wypasionego saaba 1/3 ceny chyba też pomyślę o angliku ... jeżeli ktoś wydał mi sie poważny w tym co mówi dawałem mu się przejechać i NIKT po takim teście się nie zdecydował na RHD. Myślę ,że nierozważni ludzie rzucą się na te auta utopią kasę i w rezultacie sprzedadzą ze stratą na części . Bo jazda RHD w mieście nie różnie się absolutnie niczym od LHD ( jedynie w MC Drive jest problem smile.gif ) Ale ,żeby się przełamać i nauczyć trzeba być pasjonatem i trochę szaleńcem takim jak my tutaj .


--------------------
MB W202
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan Mike
post Mon, 04 Oct 2010 - 23:16
Post #49


Rookie
Dołączył: Sat, 13 June 2009





CYTAT(art... @ Mon, 04 Oct 2010 - 23:07) *
. Bo jazda RHD w mieście nie różnie się absolutnie niczym od LHD ( jedynie w MC Drive jest problem smile.gif ) Ale ,żeby się przełamać i nauczyć trzeba być pasjonatem i trochę szaleńcem takim jak my tutaj .

Cos czuje ze busiki, vany, oszklone itp ktore nie beda wyjezdzaly "w trase" beda sie spotykaly w duzych ilosciach w wersjach RHD jak to przejdzie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_k-meal_*
post Mon, 04 Oct 2010 - 23:26
Post #50









ale narzekacie. ja sie ciesze, ze bedzie mozna kupic ciekawe auta w dobrej kasie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RALF
post Tue, 05 Oct 2010 - 10:06
Post #51


Forum Killer
Dołączył: Mon, 11 August 2003
Skąd: WGM





CYTAT(k-meal @ Mon, 04 Oct 2010 - 23:26) *
ale narzekacie. ja sie ciesze, ze bedzie mozna kupic ciekawe auta w dobrej kasie.

K-meal ja tez się ciesze że może za parę lat uda mi się poprowadzić R34 GT-R i nie będzie problemu z rejestracją
nawet ostatnio oglądałem piękne S13 JDM za niecałe 15 tyś zł z UK i z chęcią zamienił bym swoje auto na to które oglądałem.
Lecz nam chodzi o aspekty ściągania złomów za grosze i czy zaleją nas astry/vectry oraz busy z Anglii jak kiedyś golfy z Niemiec
Go to the top of the page
 
+Quote Post
M3D
post Tue, 05 Oct 2010 - 16:41
Post #52


User
Dołączył: Thu, 26 August 2010





No to czekamy na pierwszego, który kupi sobie RHD smile.gif Jak da rade zarejestrować, a OC nie będzie jakimś kosmosem, to w końcu zaopiekuje się jakimś R34 smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Tue, 05 Oct 2010 - 16:46
Post #53









R34 to i teraz zarejestrujesz...
Wystarczy wystąpić o zgodę do ministerstwa z uzasadnieniem. Jak mówił jakiś pan (w randze podsekretarza stanu) bez problemu jej udzielają.
Tym bardziej jest to do zrobienia kiedy auto nie występowało w LHD i będzie używane do sportu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
M3D
post Tue, 05 Oct 2010 - 16:52
Post #54


User
Dołączył: Thu, 26 August 2010





Ale ja nie chce do sportu, chce normalnie zarejestrować i normalnie ujezdzać. A nie wystąpie do gościa o zgode na to czy jezeli kupie R34 to mi zezwoli go zarejestrować. Musiałbym miec R34 i dopiero wystąpić z wnioskiem, a tego sie nie podejme bo jak mi odmówi to zostane na lodzie. Ma w końcu prawo odmówić dokładnie takie samo, jak ma prawo zezwolić na rejestracje. Jego wola.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Tue, 05 Oct 2010 - 17:02
Post #55









Co za problem jest zadzwonić i się dowiedzieć ?
Właśnie o takich postawach jak Twoja ten człowiek mówił.... że każdy wychodzi z założenia, że nie dostanie zgody.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Tue, 05 Oct 2010 - 17:34
Post #56


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Zadzwonisz i sie dowiesz a potem przyjdzie co do czego i na miejscu okaze sie lipa albo beda robic problemy. Zawsze tak jest. Mozesz sam sprobowac i zaryzykowac swoja kase.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
art...
post Tue, 05 Oct 2010 - 20:00
Post #57


Super User
Dołączył: Thu, 20 March 2003
Skąd: Warszawa/Poznań





mieszkam na Powiślu Czerniakowska / Śniegockiej jeszcze miesiąc temu regularnie widywałem parkującego wiśniowego Skyline a RHD zarejestrowanego w PL .


--------------------
MB W202
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Tue, 05 Oct 2010 - 20:04
Post #58









CYTAT(Kras @ Tue, 05 Oct 2010 - 17:34) *
Zadzwonisz i sie dowiesz a potem przyjdzie co do czego i na miejscu okaze sie lipa albo beda robic problemy. Zawsze tak jest. Mozesz sam sprobowac i zaryzykowac swoja kase.

Jest coś takiego jak promesa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JackillerTDCI
post Tue, 05 Oct 2010 - 20:16
Post #59


Super User
Dołączył: Mon, 26 March 2007
Skąd: Pruszków





Przed chwila paniusia z komisji EU powiedziała w wiadomościach, że mamy 60 dni na zniesienie zakazu rejestracji. Inaczej do trybunału. MI złożyło pismo o wyjaśnienia.
Ostatnio jechałem na kolesiem w BMce z Nadarzyna do Pruszkowa. To była porażka co on wyprawiał próbując wyprzedzić jakiegoś busa (jechał sam). I jestem zdecydowanie przeciw i mam nadzieje że przepis ten nie zagości na Polskim Stole (czyli drogach).
CYTAT(bezduszny @ Thu, 16 Jul 2009 - 10:42) *
W Polsce legalnie można się poruszać samochodem RHD ale legalnie go nie zarejestrujesz.

Tak dokładnie powiedział policaj w tv
BTW - czy w takim razie w myśl przepisów UE, w Anglii można bez łachy zarejestrować L-kę ?


--------------------
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JackillerTDCI
post Tue, 05 Oct 2010 - 20:20
Post #60


Super User
Dołączył: Mon, 26 March 2007
Skąd: Pruszków





...sorka że nie EDIT

CYTAT(hwojtek @ Thu, 16 Jul 2009 - 11:24) *
...aby być dopuszczonym technicznie do ruchu w Polsce musi spełniać wymagania określone w Konwencji Wiedeńskiej

No ale ta konwencja to umówmy się jest raczej "papierowa"
Tak samo jest z wyposażeniem pojazdu... (10 kamizelek, apteka w apteczce etc..) w kazdym kraju inaczej i tacy niereformowalni Słoweńscy policjanci przyczepiają się do takiej pierdoły jak krzywo na nich spojrzysz i nie ma dyskusji.


Zobaczymy co będzie za 2 miechy


--------------------
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 16:10