Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> FM3 czy GT5?, ...czyli PS3 vs. Xbox 360
240Z
post Fri, 25 Sep 2009 - 01:49
Post #1


SHIFT_oldschool
Dołączył: Sun, 14 November 2004





Jako komputerowy abnegat i półmózg chciałbym się was poradzić w pewnej kwestii...

Ostatnio planowałem kupno nowego kompa, tzw. "składaka" złożonego przez mojego serdecznego przyjaciela. Sęk w tym, że sprzęt w takim setupie jaki bym chciał (czytaj: żeby starczył na parę lat i udźwignął nadchodzącego StarCrafta 2 wink.gif i parę symulatorów) kosztuje 5 kafli z górką. Mam więc problem.

Tak sobie pomyślałem, że konsole to nie takie zło jak mi się wcześniej wydawało, bo są tańsze niż pecet, a gra się wspaniale. Poza tym, w ostatnim czasie pojawiło się parę nowych tytułów symulatorów:

- NFS Shift (a raczej Shit bez "f" w typowym stylu EA) - już wyszedł,
- Forza Motorsport 3 - zapowiada się miodnie (patrz trailery i relacje z demo wypuszczonego na Xbox Live) - ma wyjść w październiku,
- last but not least - GT5, które wychodzi w przyszłym roku.

NFS wyszedł dramatycznie, więc nie biorę go pod uwagę. Zastanawiam się, która gra ma większy potencjał - FM3 czy GT5. I tu rodzi się problem, bo FM i GT chodzą na różnych konsolach (odpowiednio Xbox 360 i PS3). Kupno jednej z w/w gierek wiązałoby się z kupnem konkretnej konsoli.

Xbox ma dramatyczną historię awarii, poprawek, patchy, które pogarszają sytuację, i ogólnie byłby jedną wielką chujnią gdyby nie to, że tylko na nim będzie można pograć w FM3. PS3 z kolei jest dla mnie wzorem wśród konsoli, i tylko na niej można pograć w GT5. Poza tym, Logitech G25 nie jest kompatybilna z Xboxem, i jakoś nie chce mi się wierzyć, że kierownica w wykonaniu Microsoftu mogłaby być równie niezawodna.

Jak myślicie, który wariant byłby lepszy - PS3 + GT5 czy Xbox + FM3?

Z góry dzięki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 25 Sep 2009 - 01:49
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Owko
post Fri, 25 Sep 2009 - 02:22
Post #2


don padre
Dołączył: Thu, 18 September 2003
Skąd: officially Boat.





fonstrompenar bardzo narzekał na G25 przy GT4 (jeśli czegoś nie pomyliłem). warto poszperać w archiwum.

jak siem nie trudno domyślić, odpowiedź na Twoje pytanie nie jest możliwa, bo ani FM3, ani GT5 nie ma. sądzę, że wartościowych spostrzeżeń możesz doczekać się od ktosiów, którzy grają/grali na kierownicy, mają FM2 i GT4. jak ktoś nie grał w tę drugą grę, ale wie, że ta jego jest lepsza... nie chcemy budzić Dzieci Neo, do we?

poszukaj na anglojęzycznych forach, większe szanse chyba na comparison, jakiego szukasz.


--------------------
Giulia/i3/S40/e36

'Who controls the past controls the future. Who controls the present controls the past'.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
caro
post Sat, 26 Sep 2009 - 22:43
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Mon, 03 May 2004





Gier nie ma, więc nie będę się wypowiadał, ale co do sprzętu to wszystko przemawia za zakupem PS3. G25/G27 posłuży zarówno do PC jak i PS3. Do X-boxa trzeba kupić wifi i płacić za multiplayer (Xbox live). I wtedy cena X-boxa zbliża się do ceny PS3, a w tej pierwszej jest nadal tylko DVD.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
240Z
post Sun, 27 Sep 2009 - 00:22
Post #4


SHIFT_oldschool
Dołączył: Sun, 14 November 2004





Tak też myślałem. No nic, pomyślę. Dzięki za odpowiedzi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Sun, 27 Sep 2009 - 15:00
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





Jak najbardziej PS3 darmowe multi.
Blu Ray
Renoma marki Playstation:D
No i oczywiscie mozna sobie sprawic PS3 Slim ktore jest mniejsze od "tradycyjnego" PS3
Znikoma awaryjnosc w porownaniu z X-Klocem:P.
I wiadomo seria Gran Turismo to legenda gier wyscigowych i mysle ze GT5 zmiazdzy "cyce" i konkurencie xklocowa.
Pozdrooo.
Sam czekam na premiere GT5 zeby zakupic PS3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sadek
post Sun, 27 Sep 2009 - 16:16
Post #6


Frequent User
Dołączył: Thu, 21 December 2006
Skąd: Warszawa





Regularnie gram w FM 2 na X. Według mnie konsola jest jak najbardziej OK! Awarie zdarzały się we wczesnym etapie produkcji. Obecnie produkowane mają nowy system chłodzenia, który rozwiązuje wiele zaszłych problemów. Dodatkowym plusem jest możliwość odblokowania X. Wiem, że z reguły gra się w dwie czy trzy gry i można kupić, ale czasem można sięgnąć po nowy tytuł w niższej cenie...


--------------------
wiem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kanon45
post Sun, 27 Sep 2009 - 19:40
Post #7


User
Dołączył: Tue, 13 May 2008
Skąd: Wawa





Jesli myslisz tylko o ww. grach to ps3 jest jedynym wyjsciem. Sam mam x'a i FM2 i choc gra sie rewelacyjnie to brak dobrej kierownicy dyskfalifikuje na wstepie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Mon, 28 Sep 2009 - 07:24
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





Niema co patrzec na konsole pod kątem jednego tytulu. Konsole nie sa juz tak jak kiedys tylko maszynkami do grania. To sa poprostu normalne "kombajny" multimedialne. I mam tu na mysli głownie PS3. Za PS3 przemawia wbudowany odtwarzacz Blu Ray gdzie XKloc ma wbudowany tylko DVD, racja ze mozna dokupic przystawke pozwalajca odtwarzac HD-DVD ale wtedy cena tego "zestawu" zachacza juz o cene PS3. Zreszta z tego co pokazał rynek HD DVD przegrała "pojedynek" z Blu Rayem. Ps3 jest bardzo ciche, gdzie Xkloc chodzi jak moj 6letni komputer:P. PS3 posiada bardzo fajna funkcje przegladania zdjeci z wieloma funkcjami, naprawde fajnie to dziala. Na PS3 mozna zainstalowac sobie równiez system operacjny Linux, przygotowany specjalnie pod PS3, wtedy tylko dokupic myszke, klawiature i na necie(ktorego podlaczenie do PS3 nie jest płatne, a wiec i w multi gramy za darmo) działamy tak samo jak na normalnym kompie. No i najwazniejsze masa, masa zaje bistych gier.
Jestem "byłym" posiadaczem obu konsol, wiec prosze o nie posadzanie mnie o to ze faworyzuje ktorac z nich:P. Opisałem tylko moje odczucia:D.
Teraz czekam na GT5 i kupuje juz druga PS3 tym razem wersje SLIM.
Pozdroo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
subek
post Mon, 28 Sep 2009 - 20:58
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Tue, 29 October 2002
Skąd: Wlkp.





W slimce już nie można instalować linuxa. Co do plusów obu konsol i minusów sam musisz zadecydować, moim zdaniem wszystko przemawia za PS3 ale Forza sama w sobie jest bardzo kusząca.
Moim zdaniem Forza 2 zjadała grywalnością GT4.

Co do NFS Shift, choć sama seria kojarzy się delikatnie mówiąc nie najlepiej to Shift jest na prawdę dobry, super się zapierdala i nie robi się nudno. I nie ma się co oszukiwać, żadna gra choćby nie wiadomo jakim dobrym symulatorem jej nie ogłosili nie da Ci namiastki tego co poczujesz w prawdziwym aucie.


--------------------
BMW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Tue, 29 Sep 2009 - 07:34
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





Aha to tego nie wiedzialem, w takim razie Slimki nie zakupie:P.
Niema co porownywac GT4 (PS2) do Forzy2 (Xkloc360)to gry z całkiem innych generacji konsol. Zobaczymy co pokaze GT5 a jestem pewien ze zmiazdzy i FORZE2 i 3.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
subek
post Wed, 30 Sep 2009 - 19:20
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Tue, 29 October 2002
Skąd: Wlkp.





Poza tym linuxem to slimka ma same plusy, jest mniejsza i pobiera 30% mniej prądu smile.gif

Co do mocy PS3 to pojawiło się dzisiaj parę ciekawych screenów smile.gif http://www.gameswire.net/screenshots/gran-...e-real_181.html



--------------------
BMW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Thu, 01 Oct 2009 - 08:33
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





Zobaczycie GT5 bedzie WIELKIE!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
teczix
post Sun, 04 Oct 2009 - 01:15
Post #13


User
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: D.G





ale pod jakim wzgledem? bo na pewno pod wzgledem realizmu z fm3 nie ma szans


--------------------
Zaprzyjaźniony Focus ST
_http://www.youtube.com/teczix
Go to the top of the page
 
+Quote Post
izzy_rajder
post Sun, 04 Oct 2009 - 21:18
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 July 2003
Skąd: Warszawa





a to może za sprawą opcji "cofnij sytuację i pojedź ten zakręt jeszcze raz jak Ci nie wyszło" ? laugh.gif



--------------------
twins on board
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Albert
post Sun, 04 Oct 2009 - 22:09
Post #15


Administrator
Dołączył: Thu, 10 October 2002
Skąd: Warszawa





porównanie

http://farm3.static.flickr.com/2480/396224...a333aa2e0_o.jpg


--------------------
Administrator forum - kontakt forum@racingforum.pl

TP: 1:42.147 | 450 km | 1335kg | slick Hankook 260

VERKLINE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
teczix
post Sun, 04 Oct 2009 - 22:13
Post #16


User
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: D.G





spoko najpeirw niech wyjdzie pelna FM3 potem poczekacie sobie na GT5 i zobaczymy co i jak.


--------------------
Zaprzyjaźniony Focus ST
_http://www.youtube.com/teczix
Go to the top of the page
 
+Quote Post
subek
post Mon, 05 Oct 2009 - 08:20
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Tue, 29 October 2002
Skąd: Wlkp.





Zaraz się zacznie wojna fanboyów, myślałem że chociaż to forum to ominie hehe biggrin.gif Moim zdaniem obydwie gry będą równie zajebiste i nie ma co się kłócić smile.gif


--------------------
BMW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
caro
post Mon, 05 Oct 2009 - 13:28
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Mon, 03 May 2004





Oczywiście, że FM3 może być lepsza od GT5. Ale sam Xbox niebawem będzie do wywalenia a PS3 posłuży jeszcze kilka lat, dlatego kupuję PS3...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Mon, 05 Oct 2009 - 16:04
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





Własnie o to mi chodzilo. Bo poza "graniem" xbox do niczego sie nie nadaje. Bo posiada tylko odtwarzacz DVD.
PS3 to jest dopiero nowa generacja. To glownie konsola, ale w dodatku komputer i odtwarzacz BluRay. Moim zdaniem wybór jest jasny.
Zaznaczam ze miałem obie konsole i wiem o czym mowie.
A porownanie ktore zapodał Albert mowi wiele:P. In plus oczywiscie GT5, w FM3 samochody sa jakby plastikowe. Takie moje zdanie.
Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
artix
post Mon, 05 Oct 2009 - 17:53
Post #20


Moderator
Dołączył: Sun, 16 March 2003
Skąd: Sweden





A ja czekalem i czekalem na GT5 i sie niedoczekalem .

W niedziele sie wkur.... i i zapodalem PS slim + F1 i NFS Shift

F1 ok , a NFS jak zwykle ma malo wspolnego z prawdziwa jazda autem , choc graficznie jest ok .


--------------------
E36 coupe M50b28 T by Artix
Audi A4 B8 TDI Avant by KingSoft
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 21:55