Shoutbox 0 nowych PW 


20 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Audi S3 8l RallyCar
racesupport
post Mon, 29 Aug 2016 - 10:10
Post #1


Super User
Dołączył: Mon, 31 August 2009
Skąd: Wisła





Witam smile.gif Jako że buduje myślę nietuzinkowy rallycar jakim jest S3 8l to postanowiłem go pokazać i tutaj (wcześniej opisałem na A3club) Chyba jeszcze nie spotkałem się z A3/S3 przeznaczonym na odcinki specjalne, oczywiście odrazu małe sprostowanie, jest to samochód do amatorskiej jazdy a konkretniej do codrive (czyli przewozu osób na imprezach dla grup zorganizowanych i firm) także jest to moja służbówka hehe. Nie będzie walczyć specjalnie z czasem i to mówię na wstępie bo zaraz ktoś wyjedzie, że auto nie skręca i będzie niekonkurencyjne i takie tam, to już wszystko wiem wink.gif Padło na S3 przede wszystkim ze względu na to, że jest tanie w budowie, dostępność części zamiennych oraz napęd quattro który potrzebuję na zimowe codrive, wcześniej miałem M3 E36 Compact (też opisany tutaj na forum) ale zimą nie było już tak ciekawie ze względu na brak trakcji. Na dzień dzisiejszy samochód ma wstawianą klatkę. Po przyjeździe będzie robiona cała zawiecha, silnik out, wymiana rozrządu i uszczelnienie wszystkiego, ogólny przegląd. Klimatyzacja poleciała kompletna i wpadł krótszy pasek wielorowkowy.

MODEL: S3 8l lift 2001r

Modyfikacje

Wyprute wnętrze, odchudzona wiązka el, zeskrobane maty bitumiczne, klatka mocno rozbudowana bez zastrzałów do kielichów tylko, mocowania foteli i pasów oraz klatka zgodnie z zał. J,

Plany:

Zamysł jest aby była to ładna, czysta, zadbana i dobrze jeżdżąca rajdówka, baza jest nie bita, we wnętrzu będą boczki carbonowe, kuwety carbon, deska flock, panel startowy na środku, fotele Bimarco Futura, Pasy 4pkt Sabelt, kolor wnętrz pozostaje seryjny, klatka szary metalic. Z zewnątrz autko dostanie jakąś okleinę, na projekt czekam, wrzucę foty jak już coś będzie. Mechanicznie auto chce mieć perfect więc będzie na pewno wszystko tiptop i wymieniane na czas smile.gif

Z grubszych rzeczy:

-komp EMU
-shifter CAE lub semi sequential
-blue haldex
-anti lift kit
-stabilizatory H&R
-regulacja kątów MCPherson przód
-tylne wahacze regulowane


Waga seria 1450kg, obecnie 1210kg z jednym fotelem Recaro


Silnik: Pierwsze strojenie 265km / 357NM + launch control

Skrzynia: seria 6b + TWM Shortshifter


Układ dolotowy: FMIC 550x230x65mm, sztywny TIP, niestety zakończony stożkiem


Układ wydechowy: Downpipe 3', do końca 3' zakończone sportowym katalizatorem


Układ wtryskowy: seria


Elektronika: seria


Układ chłodzenia: seria + wł wentylatorów we wnętrzu


Układ napędowy: Insert w haldex'ie


Hamulce: tarcze seria, klocki Ferodo DS3000, hydrauliczny ręczny


Zawieszenie: Bilstein B14 PSS / Wszystko na poliuretanie


BODY KIT: seria S3, wlot dachowy


Foty:

Baza









Rozbiórka









Zabawy z wiązką







Ogarnięta wiązka







Montaż IC







DP



Trochę tajli











Wstępny pierwsze strojenie



--------------------
Audi 80 B4 Competition Vr5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 29 Aug 2016 - 10:10
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
karl904
post Mon, 29 Aug 2016 - 10:36
Post #2


User
Dołączył: Wed, 10 April 2013





s3 rallycar ? fajny pomysł z wielkim zaciekawieniem będę obserwować ten projekt, nastawiasz się na szutry czy bardziej asfalt ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Mon, 29 Aug 2016 - 10:51
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





To zawieszenie może podnieść auto powyżej serii?


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
racesupport
post Mon, 29 Aug 2016 - 11:25
Post #4


Super User
Dołączył: Mon, 31 August 2009
Skąd: Wisła





Nastawiam się raczej na odcinki asfaltowe i czasem jakiś KJS, supersprint byle nie pachołkolandia wink.gif

Zawieszenie raczej w dół tylko smile.gif


--------------------
Audi 80 B4 Competition Vr5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Mon, 29 Aug 2016 - 11:41
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





analizowałeś swój wykres? Albo masz źle wysterowane turbo, albo jakąś nieszczelnośc, bo 350Nm przy 4500obr to jest dramat. 350 powinno być płasko od 3 tysięcy...


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
racesupport
post Mon, 29 Aug 2016 - 11:44
Post #6


Super User
Dołączył: Mon, 31 August 2009
Skąd: Wisła





Tak, było to wstępne strojenie z BlowOff'em jeszcze, teraz jest DV i uszczelka między turbo a kolektorem wydechowym była wydmuchana bo zgubiła się jedna z 3ech śrub... jak pisałem, silnik wyleci i będzie wszystko sprawdzane więc wynik końcowy będzie myślę pod koniec września jak już się z wszystkim uporamy.


--------------------
Audi 80 B4 Competition Vr5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
uki82
post Mon, 29 Aug 2016 - 11:48
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Mon, 11 June 2007
Skąd: WG





z tym nie skręcaniem w a3/s3 to chyba nie będzie tak źle, silnik w poprzek, nie wisi klocek przed przednią osią, więc rozkład mas chyba nie najgorszy.


--------------------
A4 Allroad 3.0TDI
KTM 520EXC
Go to the top of the page
 
+Quote Post
racesupport
post Mon, 29 Aug 2016 - 11:50
Post #8


Super User
Dołączył: Mon, 31 August 2009
Skąd: Wisła





oby tak było jak mówisz, fajnie by było jeszcze przenieść aku i bak do bagażnika, może się kiedyś podejmę takiej modyfikacji.


--------------------
Audi 80 B4 Competition Vr5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Mon, 29 Aug 2016 - 13:16
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





CYTAT(uki82 @ Mon, 29 Aug 2016 - 11:48) *
silnik w poprzek, nie wisi klocek przed przednią osią, więc rozkład mas chyba nie najgorszy.

No niestety ale silnik w poprzek w przypadku VAG wisi w całościa przed przednią osią, jedynie dyfer skrzyni jest w osi kół.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
uki82
post Mon, 29 Aug 2016 - 14:43
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Mon, 11 June 2007
Skąd: WG





no ale lepiej niż w przypadku wzdłużnych VAGów gdzie cały silnik i kawałek skrzyni wisi z przodu. Tylko pytanie co z napędem, trzeba by zrobić aby tylna oś była na stałe spięta.


--------------------
A4 Allroad 3.0TDI
KTM 520EXC
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Mon, 29 Aug 2016 - 14:48
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Przy haldexie ? nie radziłbym sprawdzać jeżeli auto jeździ po zakretach, na wprost można se wszystko zaspawac i blokować.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
uki82
post Mon, 29 Aug 2016 - 15:17
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Mon, 11 June 2007
Skąd: WG





myślałem że takie modzenie w haldexie sprawdzi się i na zakrętach, w takim razie ciekawe jak to będzie się prowadzić. Samochód raczej nie będzie miał charakterystyki stałego napędu 4x4.


--------------------
A4 Allroad 3.0TDI
KTM 520EXC
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Mon, 29 Aug 2016 - 15:40
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





zablokowanie haldexa na max oznacza że tylne koła chca miec predkosc koł przednich, jak koła przednie skreca to w układzie beda ogromne naprezenia, przy 150KM nic nie peknie, przy 600 cos napewno kleknie


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
racesupport
post Mon, 29 Aug 2016 - 23:14
Post #14


Super User
Dołączył: Mon, 31 August 2009
Skąd: Wisła





Nie no, zeszperowany tył to nie bardzo heheh, 100% to miałem w BMW bo auto było jak dla mnie przynajmniej bardziej przewidywalne niż na szperze 25 czy 40%. Na codzień mam S4 B6 więc będę widział jaka jest różnica w napędach, torsen vs haldex.


--------------------
Audi 80 B4 Competition Vr5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
STELMI
post Tue, 30 Aug 2016 - 06:18
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Mon, 16 January 2006
Skąd: Bydgoszcz





zamontuj insert do sterownika haldexa - podniesiesz ciśnienie w pompie i będzie szybsza reakcja zapięcia tyłu, dodatkowo w większym % będzie przekazywany napęd na tył niż obecnie


--------------------
Frezowanie, cięcie CNC

https://www.facebook.com/pages/STELMACH/286353431402978
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Tue, 30 Aug 2016 - 07:12
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





To co piszesz to nie prawda. Insert nie pozwala na pelne rozpiecie tylu, trzyma okolo 20- 30% zalezy od stanu sprzegla. Nie zmienia cisnienia pompy. Nie zmienia % maksymalnego spiecia ktore jest 50/50 i fizycznie nie da sie wiecej. Szybsza reakcja bo sprzeglo musi przejsc z 20 na 50% a nie z 0 na 50% (krotszy czas przejscia). Troche o tym wiem bo zrobilem sobie prototypowy sterownik.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FF2004
post Tue, 30 Aug 2016 - 07:32
Post #17


Frequent User
Dołączył: Fri, 05 June 2009
Skąd: W-wa





Mam inserta i miałem całkowicie rozpięty tył - tzn. przód się kręcił (napęd z silnika) a tył stał (auto podniesione)


--------------------
FWD 560Nm - było
400KM 1.8T + Das iSt Gówno
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Tue, 30 Aug 2016 - 07:41
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Jakiej dlugosci byl ? Pozatym tak jak napisalem spiecie zalezy od stanu sprzegla.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miselton
post Tue, 30 Aug 2016 - 11:00
Post #19


Rookie
Dołączył: Mon, 29 August 2016





Piękna robota. Auto ogarnięte praktycznie od zera i wiesz czym jeździsz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
STELMI
post Tue, 30 Aug 2016 - 11:27
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Mon, 16 January 2006
Skąd: Bydgoszcz





CYTAT(RasPL @ Tue, 30 Aug 2016 - 07:12) *
To co piszesz to nie prawda. Insert nie pozwala na pelne rozpiecie tylu, trzyma okolo 20- 30% zalezy od stanu sprzegla. Nie zmienia cisnienia pompy. Nie zmienia % maksymalnego spiecia ktore jest 50/50 i fizycznie nie da sie wiecej. Szybsza reakcja bo sprzeglo musi przejsc z 20 na 50% a nie z 0 na 50% (krotszy czas przejscia). Troche o tym wiem bo zrobilem sobie prototypowy sterownik.


to fajnie, że "coś o tym wiesz", bo byłem pierwszy w PL, który zrobił inserty, które sprzedawane są do dzisiaj w Properfekt (znamy się doskonale z Properem z Properfekt, stąd taka współpraca).Projekt i wykonanie w 100% było moje, jeżeli później sam taki zrobiłeś to chwała ci za to, miałeś prawo, ale nie mów mi, że zrobiłeś jakieś prototypowe sterowniki smile.gif

Oczywistym jest, że nie przekroczy 50% spięcia na tył i nigdzie nie napisałem, że jest inaczej, napisałem, że insert podnosi ciśnienie bo to prawda - przytykając wyjście oleju ze sterownika zwiększa się ciśnienie w nim. Ciśnienie też może zejść do 0% jak masz prawidłową długość kryzy w insercie. Oczywiście idzie zablokować wyjście w 100% i wtedy napęd cały czas będzie 50% x 50%, ale to jest degradacyjne dla napędu i opon


--------------------
Frezowanie, cięcie CNC

https://www.facebook.com/pages/STELMACH/286353431402978
Go to the top of the page
 
+Quote Post

20 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 23:37