Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Turbo i instalacja gazowa
Piotr_Ł
post Tue, 15 Jun 2004 - 16:25
Post #1


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 December 2003





Taki pomysł podsunął kolega na innym forum. Chciałem się zapytać z ciekawości czy jest możliwy taki "tuning" i co o nim sądzicie ?

"Wystarczy zamontować instalacje LPG 3generacji tzw.wtrysk ciągły w której to ilość podanego gazu jest programowana na podstawie położenia TPS (potencjometr przepustnicy),sygnał obrów, a podstawowym sygnałem jest informacja z sondy lambda. Teraz po koleji montujemy TURBO (łatwo sie mówi),+LPG wyjeżdrzamy na droge. W menu konfiguracji programu od LPG włączamy kalibracje w czasie próby drogowej no i w ten prosty sposób robimy sobie mape dawek LPG bardzo podobną jak ta w ECU benzynowym ale system ten poradzi sobie z nadciśnieniem w kolektorze ssącym bo reduktor jest połączony z kolektorem i w momęcie wzrostu ciśnienia w kolektorze wzrasta ciśnienie LPG na rozdzielaczu sonda odbiera nam imformacje o składzie mieszanki i robi mape dawki LPG właściwą co do warunków pracy silnika z turbo. Oprogramowanie ma jeszcze możliwość korekty dawki do 180% na podstawie odczytu z sądy. JAKIE TO PROSTE Nic tylko montować turbine i gazior jedyny minus to to,że auto nie pojedzie nam na benzynie jak turbina zacznie pąpować powietrze..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 15 Jun 2004 - 16:25
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Beo
post Tue, 15 Jun 2004 - 17:17
Post #2


Rookie
Dołączył: Sun, 02 May 2004
Skąd: Warszawa





Jest to wykonalne....najlepiej z instalacja IV generacji tj. pelna sekwencja wtrysku gazu sterowana bezposrednio z komputera auta (brak komputera sterujacego dawka gazu)...Takie instalacje produkuje AG i Prince (do 400KM) - Holandia...musi miec duza wydajnosc...sam mam taka instalacje...proby pod turbo byly robione w V-Tech Krakow i wszystko z teoretycznego punktu widzenia jest ok. Bylem umowiony na montaz, ale nie dojechalem autkiem z przyczyn technicznych...urwalem szpilki w zawieszeniu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Tue, 15 Jun 2004 - 18:45
Post #3


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





Kiedyś Hwojtek robił wycene ile by trzeba zapłacić żeby to dobrze jeździło, wyszło w granicach 20 tysięcy złotych plus mamy auto jeżdżące tylko na gaz i mniejszą trwałość silnika. Wszystko można, byle z wolna i z ostrożna. Tylko podobno z hasłem "LPG" ma być kojarzona oszczędność. A za 20 tysięcy to ja sobie kupie sporo benzyny , nawet jak kosztuje 4 zł za litr. A ile oszczędze stresów...


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kropek
post Tue, 15 Jun 2004 - 19:35
Post #4


Frequent User
Dołączył: Thu, 20 May 2004
Skąd: Wioska Olimpijska





Może i się da, tylko mam pytanie po co. po Krakowie śmigała Impreza GT na gazie.
Dla mnie osobiście to śmiech na sali, kupić auto z turbinką i je gazować, z jednej strony osiągi albo niskie koszty utrzymania.
Lepiej kupić wolnossącą jednostkę i gazować jak już się chce koniecznie.
Do gazowania nadają się jednostki z 1- punktowym wtryskiem np. jakieś 1.4 60 KM lub 1.6 75 KM, ale nie silniki małe w stylu 1.1 lub mniejsze, lub silniki z turbo.
Taka jest moja opinia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mp
post Tue, 15 Jun 2004 - 20:21
Post #5


User
Dołączył: Fri, 21 May 2004
Skąd: Piaseczno





Moim skromnym zdaniem temat GAZU nie powinien być poruszny na forum BMW M POWER !!!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
///M3
post Tue, 15 Jun 2004 - 20:37
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Sun, 20 October 2002
Skąd: Natolin





Po Radomiu śmigają 3 M3 na gazie (ja jeżdżę na drogiej benzynie ) i radzą sobie doskonale. Jedna z nich przejechała już ponad 20 tys km. A jest taki fajny patent, że nie ma żadnych dławików, ani zwężek, ani klapek przeciwybuchowych. Instalacja ta nie strzela a nie jest to żaden wtrysk, tylko najpropstsza instalacja za około 2500 PLN.

Patent jest naprawdę niesamowity, ale znajduje zastosowanie tylko w autach wyposazonych w ITB.

Bardzo żadko bywający użytkownik tego forum - Jackson ma właśnie taką M3 i gdy przełącza na benzynę, auto nie traci ani 1 KM. Jest pewnego rodzaju zwężka, ale sterowana elektrozaworem i gdy przełączamy na benzynę zwężka znika

Fajny patent, ale ja tam się boje

Pewnie dla niektórych to obciach i wstyd, jednak chłopaki robią ogromne trasy i mogliby kupić sobie po drugim aucie gdyż ich na to stać, jednak gdy ja im to mówiwłem, to mi ripostują: " Ja chce jeździć na codzień M3 a nie jakimś słabym dieslem czy innym padłem, a M3 od święta" - no i muszę przyznać, że mają w tym sporo racji.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ade
post Tue, 15 Jun 2004 - 21:54
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Wed, 12 November 2003
Skąd: Krakow





CYTAT("Kropek":2om3y3qm)
Może i się da, tylko mam pytanie po co. po Krakowie śmigała Impreza GT na gazie.
Dla mnie osobiście to śmiech na sali, kupić auto z turbinką i je gazować, z jednej strony osiągi albo niskie koszty utrzymania.
Lepiej kupić wolnossącą jednostkę i gazować jak już się chce koniecznie.
Do gazowania nadają się jednostki z 1- punktowym wtryskiem np. jakieś 1.4 60 KM lub 1.6 75 KM, ale nie silniki małe w stylu 1.1 lub mniejsze, lub silniki z turbo.
Taka jest moja opinia.


i jezdzila na gazie lepiej niz ne benzynie ale to taki szczegol:) a nie dlugo bedzie jezdzic jeszcze szybciej..


ps

a co do tych bmw to nie maja moze blosa???


--------------------
http://www.racingforum.pl/zmiana-w-regulaminie-dotyczAeca-sygnaturek-na-forum-t101875.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
///M3
post Tue, 15 Jun 2004 - 22:30
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Sun, 20 October 2002
Skąd: Natolin





blosa ?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AS...
post Tue, 15 Jun 2004 - 22:44
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Thu, 31 October 2002
Skąd: ze wśi! jestem wieśniakiem!





hmmm zawsze będę zwoleńnicy i przeciwnicy... (ja z tych drugich!)...
Dla mnie posiadanie Mpower-a na gazzz to sqr*.* tego auta
Wiem że może będzie "tanio" ale szkoda chyba pisać cokolwiek więcej
bo zaraz rozpęta się piekło

///3 Masz może wykresiki tych emek?
Chętnie bym zobaczył na gazie i benzynie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kropek
post Tue, 15 Jun 2004 - 23:59
Post #10


Frequent User
Dołączył: Thu, 20 May 2004
Skąd: Wioska Olimpijska





CYTAT("ade":3cl1nnsk)
CYTAT("Kropek":3cl1nnsk)
Może i się da, tylko mam pytanie po co. po Krakowie śmigała Impreza GT na gazie.
Dla mnie osobiście to śmiech na sali, kupić auto z turbinką i je gazować, z jednej strony osiągi albo niskie koszty utrzymania.
Lepiej kupić wolnossącą jednostkę i gazować jak już się chce koniecznie.
Do gazowania nadają się jednostki z 1- punktowym wtryskiem np. jakieś 1.4 60 KM lub 1.6 75 KM, ale nie silniki małe w stylu 1.1 lub mniejsze, lub silniki z turbo.
Taka jest moja opinia.


i jezdzila na gazie lepiej niz ne benzynie ale to taki szczegol:) a nie dlugo bedzie jezdzic jeszcze szybciej..


Ja nie jestem przeciwnikiem gazu, bo jednak koszty paliwa są na dość astronomicznym poziomie dla przeciętnie zarabiającego rodaka. Auto na gaz ma wozić miło i tanio. ALe nigdy nie zgazował bym Imprezy GT, ręka by mi zadrżała, czułbym się jak oprawca Osobiście uważam, że nigdy auto z wysiloną jednostką napędową nie będzie jeździć dobrze na gazie, pewnie się mylę, no ale skoro ten gaz jest taki świetny, to czemu każdy nowy samochód nie ma butli LPG. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
///M3
post Wed, 16 Jun 2004 - 00:47
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Sun, 20 October 2002
Skąd: Natolin





Nie mam wykresów.
Na gazie chodza słabiej i to czuć, ale po przełączeniu na benzynę chodzą tak jak bez instalacji, a wiadomo, że w BMW nawet jak przełączymy auto z gazu na benzynę to i tak jest ono upośledzone w stosunku do oryginału.

Sam też nie jestem miłośnikiem gazu i nie założę do swojego auta nigdy, ale cóż... takie realia...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
budyn
post Wed, 16 Jun 2004 - 16:39
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 July 2003
Skąd: jestem?,nie pytaj...





no i stalo sie gaz zalozony!Pewnie kazdy sie teraz smieje,zle ja tez sie z tego smieje!poczatek kariery:TURBO,pozniej sprezenie a teraz LPG_zalosny jestem ...Mialem sprzedac moja furke,ale ktos dawal mi za nia 7000zl to stanowczo za malo wiec przemyslalem sobie wszytko i mowie:kuzwa musze zalozyc to swinstwo!!mam dziewczyne oddalona ode mnie o 150 km wiec albo gaz,albo zostawic dziewczyne,albo kupic cos z gazem!wiec wybralem opcje "first" przykladowo: Pajeczno(tam gdzie mieszkam)-Myslowice=120 zl a teraz? ta sama droga za jakies 60 zl ,wiec pozostaje mi 60 zl na kina,narkotyki i inne gadzety ....BYLEM wielkim przeciwnikiem gazu i teraz tez jestem,ale dzieki temu zostaje mi miesiecznie jakies 500-600zl w kieszeni wiec jakas tam oszczednosc jest.!Dobre czasy zarobkowe dawno sie skonczyly,wiec trzeba bylo"zdziadziec"i wlozyc LPG!.Wiecie co?jak patrze na kurek od gazu to troche mi sie zal robi [img]{SMILIES_PATH}/icon_sad.gif[/img] ,no ale co mam poradzic,ze benzyna po 4 zeta!!Jestem i teraz wielkim przeciwnikiem gazu,ale sila wyzsza mnie do tego zmusila [img]{SMILIES_PATH}/icon_redface.gif[/img] .......ps.mam odkrecony kurek od gazu prawie na maxa wiec nie jest taka wielka tragedia(chodzi jak dobre 2.0)ha ha ha......pozdrawiam i please:nie smiejcie sie ze mnie [img]{SMILIES_PATH}/icon_sad.gif[/img] bo mi wstyd.....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krystian
post Wed, 16 Jun 2004 - 16:47
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 11 October 2002
Skąd: z Reguły





CYTAT("budyn @ ,,,,":11jd8lwm)
: pozostaje mi 60 zl na kina,narkotyki i inne gadzety ..


no to poszalejesz

cóż czasy ciężkie to trzeba oszczędzać
sam wiem co to znaczy zatankować za 100 zeta i zrobić za to 170-180km
Go to the top of the page
 
+Quote Post
budyn
post Wed, 16 Jun 2004 - 17:01
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 July 2003
Skąd: jestem?,nie pytaj...





no i jak moj kolega mowi:na dziwki tez wystarcza
Go to the top of the page
 
+Quote Post
///M3
post Wed, 16 Jun 2004 - 17:11
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Sun, 20 October 2002
Skąd: Natolin





CYTAT("budyn @ ,,,,":2hpcymqa)
no i jak moj kolega mowi:na dziwki tez wystarcza


Tanie po 60 zł


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
budyn
post Wed, 16 Jun 2004 - 17:15
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 July 2003
Skąd: jestem?,nie pytaj...





OT tanie tanie.......///M3 za 25 z finiszem tez sie znajdzie,jak cos to na prv...ha ha ha
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krystian
post Wed, 16 Jun 2004 - 17:25
Post #17


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 11 October 2002
Skąd: z Reguły





CYTAT("budyn @ ,,,,":39d10d7u)
OT tanie tanie.......///M3 za 25 z finiszem tez sie znajdzie,jak cos to na prv...ha ha ha


to już dla hardcorowców
ja lubie sporty ekstremalne, ale bym nie zaryzykował
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotr_Ł
post Wed, 16 Jun 2004 - 18:40
Post #18


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 December 2003





CYTAT("///M3":1d1b9mnr)
Patent jest naprawdę niesamowity, ale znajduje zastosowanie tylko w autach wyposazonych w ITB.

Co to jest to ITB i w jakich autach występuje

Ps. Nie róbcie z tematu reklam agencji towarzyskich
Go to the top of the page
 
+Quote Post
///M3
post Wed, 16 Jun 2004 - 18:47
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Sun, 20 October 2002
Skąd: Natolin





Osobne przepustnice na każdy cylinder - Individual Throttle Boddies - chyba tak to powinno być przetłumaczone. Po prostu M3 ma 6 przepustnic.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
budyn
post Wed, 16 Jun 2004 - 19:40
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 July 2003
Skąd: jestem?,nie pytaj...





.///M3 tez sie wlasnie mialem Ciebie pytac co to takie jest to ITB,ale juz wszytko rozumiem,a do takiego samochodu jak moj nie da sie tego zastosowac?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 03:10