Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Opony uliczne lato - 245/45/18, F10 535d
adamlass
post Fri, 21 Jun 2013 - 12:15
Post #21


Frequent User
Dołączył: Sat, 27 March 2010





Może Vredestein i jego Ultrac Sessanta? Ja jestem bardzo zadowolony z opony. Co prawda w mniejszym i lżejszym aucie ale jednak. Generalnie o tej oponie nie słyszałem zbyt wielu negatywnych opinii. Moim zdaniem warte rozpoznania smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 21 Jun 2013 - 12:15
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
LCQ
post Fri, 21 Jun 2013 - 19:51
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Sat, 06 January 2007
Skąd: to wiesz?





jak czytam te Wasze wypociny to....zostawię to bez komentarza smile.gif

ale wyprowadzę Was z błędu, jak możecie porównywać oponę sportowo-uliczną (Pilot Sport), z oponą typowo uliczną? (Primacy) opona usportowiona głośna? starszne..... a jak ma dobrze trzymać to musi mieć inne opory toczenia, jeżeli mówimy o takiej która trzyma super również na mokrej nawierzchni. Poczytajcie trochę o konstrukcjach opon ich mieszankach i efektem idącym za tym, a nie pierdzielcie głupot jak większość ludzi na forum, chodź 97% nie ma pojęcia o branży oponiarskiej. Po drugie i naważniejsze, każdy rozmiar opony, nawet tej samej zachowuje się trochę inaczej.


--------------------
Jaguar XKR V8 Kompressor Stage1+
Porsche Cayenne II V6 TDI Stage1+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
poniatkys
post Fri, 05 Jul 2013 - 13:51
Post #23


Rookie
Dołączył: Fri, 02 March 2012





Toyo Proxes T1 Sport?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aval
post Fri, 05 Jul 2013 - 16:45
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 September 2011
Skąd: Warszawa





Nie ta klasa opony...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RiDE_oR_dIe
post Wed, 31 Jul 2013 - 19:03
Post #25


Super User
Dołączył: Tue, 31 January 2006
Skąd: wRo





odgrzeje kotleta... jaka opone wsadzic do scirocco 2.0 TSI rozmiar 235/40/18 do jazdy na codzien?


--------------------
AMG
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Wed, 31 Jul 2013 - 20:33
Post #26


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





Ok, polatałem trochę na tych Primacy w 535d F10 i jest całkiem ok, może dlatego że jest nowa, może dlatego że to cywilne auto.

U siebie w aucie mam Dunlop SP Sport, kończą mi się w szybkim tempie ( biggrin.gif ) i tak naprawdę nie wiem czy kupić kolejne Dunlopy, czy zmieniać też na te Primacy, bo jednak większość czasu to cywilna jazda a nie but w każdych możliwych warunkach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RiDE_oR_dIe
post Wed, 31 Jul 2013 - 20:38
Post #27


Super User
Dołączył: Tue, 31 January 2006
Skąd: wRo





A michelin pilot super sport? Warto isc w cos takiego? Lub jakas podobna opona...


--------------------
AMG
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Wed, 31 Jul 2013 - 21:25
Post #28


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





Też nad nimi myślę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RiDE_oR_dIe
post Wed, 31 Jul 2013 - 23:43
Post #29


Super User
Dołączył: Tue, 31 January 2006
Skąd: wRo





Cena ciut wysoka ale wszystkie opinie bardzo pozytywne...


--------------------
AMG
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomaszz
post Thu, 01 Aug 2013 - 07:18
Post #30


User
Dołączył: Thu, 21 April 2005
Skąd: Wawa





CYTAT(joker @ Wed, 31 Jul 2013 - 20:33) *
Ok, polatałem trochę na tych Primacy w 535d F10 i jest całkiem ok, może dlatego że jest nowa, może dlatego że to cywilne auto.

U siebie w aucie mam Dunlop SP Sport, kończą mi się w szybkim tempie ( biggrin.gif ) i tak naprawdę nie wiem czy kupić kolejne Dunlopy, czy zmieniać też na te Primacy, bo jednak większość czasu to cywilna jazda a nie but w każdych możliwych warunkach.


Weź jakieś inne np. bridgestone potenza s001 albo pirreli P zero nero (lub rosso podbno jeszcze lepsze niż nero) będziesz miał porównanie. Polecam obie te oponki bo je miałem w rozmiarze 225/45/17. Pirelki już zjeździłem i teraz katuje potenzy, które wydają mi się trochę lepsze (są cichsze, lżej się kręci kierownicą przy manerwach parkingowych - mniejsze opory toczenia (?), dają sygnały ostrzegawcze jak tracą przyczepność - piszczą, podczas gdy pirelki po prostu się ślizgały i było słychać tylko szum, wydaje się że potenzy lepiej trzymają na suchym, jak się trochę rozgrzeją, na mokrym zbytnio nie sprawdzałem). Pirelki się szybko zużywały (ale nie jakoś strasznie), Potenzy poodbno jeszcze szybciej się zużywają, ale to ocenię dopiero za rok czy dwa smile.gif
Jeszcze jedno Bridgestony są zauważalnie szersze niż Pirelli na tym samych felgach 8 calowych. W pirelkach rant chroniący felgę był właściwie tylko umowny, a opona układała się w minimalny trapez, tymczasem w potenzach rant jest i działa tak jak powinien, a ścianki opony są prostw względem płaszczyzny felgi.

Czytając kiedyś różne opinie wyszło mi, że te Dunlopy powinny być sporo gorsze, szczególnie jeśli chodzi o model Sp Sport 01.


--------------------
O3 1.8 TSI + Monterey 3.1 LTD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RiDE_oR_dIe
post Thu, 01 Aug 2013 - 07:24
Post #31


Super User
Dołączył: Tue, 31 January 2006
Skąd: wRo





Pirelli p zero rosso assimetricco mialem w a6 i byla to jedna z najlepszych opon na jakich jezdzilem...


--------------------
AMG
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Sat, 16 Jan 2016 - 15:24
Post #32


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





Odgrzewam - na lato będę szukał czegoś do mojej F10.

Jako że jestem mile zaskoczony Pirelli na zimę (a stałem oporem za Michelin z uwagi na Pilot Sport 3 na lato i Pilot Alpin 4 na zimę - oba komplety ujeżdżalem w E60) to zastanawiam się, czy wspomniane wcześniej Continental SportContact 3 też się nie sprawdzą. Jakbym przetestował to bym wiedział na przyszłość co brać i miałbym porównanie.

Pytanie - czy SporContact 3 ma twardą ściankę? Michelin Pilot Sport 3 był dość miękką gumą, dawała odczuć komfort w M-techniku E60. W F10 na M-techniku komfort wybierania jest dużo większy, ale nie chcę stricte sportowej opony i robienia z auta taczki, to jednak limuzyna na codzień, a opona ma po prostu dobrze trzymać w łukach przy dużych prędkościach itd. Jakby w deszczu dobrze się spisywała to też plus.

Także reasumując:

- na pierwszy rzut idą Michelin Pilot Sport 3 (przetestowane przeze mnie)
- na drugi rzut Continental SportContact 3 - tylko proszę o info o ściance, nie chcę mocno twardej opony (dunlop np. to porażka do dupowozu obecnie jak dla mnie).
- trzecie - może też jakieś Pirelli?

Z góry dzięki za info

PS. (rozmiary jakie nabędę to 245/40 i 275/35 - 19").
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LCQ
post Sat, 16 Jan 2016 - 15:31
Post #33


Forum Killer
Dołączył: Sat, 06 January 2007
Skąd: to wiesz?





CYTAT(Joker @ Sat, 16 Jan 2016 - 15:24) *
Odgrzewam - na lato będę szukał czegoś do mojej F10.

Jako że jestem mile zaskoczony Pirelli na zimę (a stałem oporem za Michelin z uwagi na Pilot Sport 3 na lato i Pilot Alpin 4 na zimę - oba komplety ujeżdżalem w E60) to zastanawiam się, czy wspomniane wcześniej Continental SportContact 3 też się nie sprawdzą. Jakbym przetestował to bym wiedział na przyszłość co brać i miałbym porównanie.

Pytanie - czy SporContact 3 ma twardą ściankę? Michelin Pilot Sport 3 był dość miękką gumą, dawała odczuć komfort w M-techniku E60. W F10 na M-techniku komfort wybierania jest dużo większy, ale nie chcę stricte sportowej opony i robienia z auta taczki, to jednak limuzyna na codzień, a opona ma po prostu dobrze trzymać w łukach przy dużych prędkościach itd. Jakby w deszczu dobrze się spisywała to też plus.

Także reasumując:

- na pierwszy rzut idą Michelin Pilot Sport 3 (przetestowane przeze mnie)
- na drugi rzut Continental SportContact 3 - tylko proszę o info o ściance, nie chcę mocno twardej opony (dunlop np. to porażka do dupowozu obecnie jak dla mnie).
- trzecie - może też jakieś Pirelli?

Z góry dzięki za info

PS. (rozmiary jakie nabędę to 245/40 i 275/35 - 19").



Conti ma miękka ścianę boczną, jak każda opona z ich grupy. Szukaj modelu CSC5 bo trojka to przeżytek, chyba że chodzi o model z homologacją


--------------------
Jaguar XKR V8 Kompressor Stage1+
Porsche Cayenne II V6 TDI Stage1+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Sat, 16 Jan 2016 - 18:31
Post #34


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





Nie, po prostu przeczytałem kilka postów z tego wątku, niby 2 lata temu a już jest 5-ta generacja? smile.gif Ładnie, ładnie.

A jak to trzyma na mokrym?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LCQ
post Sat, 16 Jan 2016 - 18:45
Post #35


Forum Killer
Dołączył: Sat, 06 January 2007
Skąd: to wiesz?





nie pojawiła się 4 w żadnej ofercie Continentala, ponieważ opony są też do Azji sprzedawane a tam 4 jak u Nas 13tka, przynosi pecha smile.gif dlatego koncern nie zdecydował się na oznaczenie cyfrą 4 żadnego produktu. Bardzo dobrze na mokrym, moim zdaniem lepiej od 3, jezdziłem na nich na torze Continentala (Contidrom), jak upaliłem również parę kompletów na drodze. Jeżeli masz pytania wal śmiało, wiem o Contim wszystko, oczywiście mogę napisać tyle ile można w publicznym miejscu smile.gif. Micheliny też dają rady, są moim zdaniem sztywniejsze, ale fajnie się na nich śmiga.


--------------------
Jaguar XKR V8 Kompressor Stage1+
Porsche Cayenne II V6 TDI Stage1+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_gucior_*
post Sun, 17 Jan 2016 - 12:17
Post #36









Ja mam u siebie na aucie Continental Sport Contact 5P i opona jest średnia. Na suchym w aucie 4x4 o parametrach 390/580 trzyma słabo tak na starcie jak i w zakręcie, jest głośna, na mokrym też bez rewelacji. jedyny jej plus to bardzo wolne zużywanie się. nie bardzo wyobrażam sobie to w mocnej ośce.
więcej nie kupię nic na lato od nich.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LCQ
post Sun, 17 Jan 2016 - 12:32
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Sat, 06 January 2007
Skąd: to wiesz?





a w jakim masz rozmiarze? 5P to inny model niż 5, starszy, obecnie w ofercie jest już 6tka


--------------------
Jaguar XKR V8 Kompressor Stage1+
Porsche Cayenne II V6 TDI Stage1+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kmicic 540
post Sun, 17 Jan 2016 - 12:44
Post #38


User
Dołączył: Sat, 12 October 2013





No właśnie to co wybrać do codziennej ostrej jazdy tylnonapedowym 350KM autem? Continental 3, 5 , 6? biorąc pod uwage wszystkie parametry, czyli na suchym na mokrym, w zakrecie, i zuzycie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LCQ
post Sun, 17 Jan 2016 - 13:09
Post #39


Forum Killer
Dołączył: Sat, 06 January 2007
Skąd: to wiesz?





5p czy 6 to duża rozmiarówka ok 19-21", 5 od 17" w gore


--------------------
Jaguar XKR V8 Kompressor Stage1+
Porsche Cayenne II V6 TDI Stage1+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Sun, 17 Jan 2016 - 13:10
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





Conti Sport Contact jest fajne do 200-250ps, sądziłem że podobnie będzie przy 400, niestety pomyliłem się, nie było ani trakcji, ani trwałości.
Dobrze jeździ mi się na Michelin Pilot Sport 2, lepsze od 3, ale gorsze od SuperSportów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 21:45