Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> SUV lub kombi za 20+
kompot
post Tue, 04 May 2021 - 21:58
Post #21


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





Allroad C5 skarbonka bez dna, potwierdzam. Zawieszenie potrafi zaboleć, silniki niektóre pancerne (2.7), niektóre patologia (2.5), ale tanio nie będzie.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 04 May 2021 - 21:58
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
16vg60
post Tue, 04 May 2021 - 22:29
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





2.7 to spierdolina dla mechanika co sam ogarnia, albo kogoś kto ma cierpliwość do mechaników i gruby portfel gdzie wydatek połowy wartości auta nie stanowi dla niego problemu


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mroczylas
post Tue, 04 May 2021 - 23:48
Post #23


Rookie
Dołączył: Thu, 06 August 2020
Skąd: warszawa





Ten Outlander turbo to ładna maszyna! A w życiu żaden japoniec mi nie podchodził, a jeszcze SUV do tego:) Na co w nim uważać przy zakupie czy eksploatacji za wyjątkiem tego co we wszystkich używkach? Tam karoseria jest ocynkowana? Jak z dostępnością części u nas na rynku? No i czy ma on jakiś potencjał na delikatny tuning lub odwdzięczą się żywotnością? Jako 3 auto w sam raz!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Wed, 05 May 2021 - 07:47
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Człowieku, Ty nie potrafisz czytać czy jesteś tak leniwy że nie chce Ci się cofnąć 1 stronę??? Napisał tam kolega wszystko o co pytasz... wink.gif


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mroczylas
post Wed, 05 May 2021 - 08:37
Post #25


Rookie
Dołączył: Thu, 06 August 2020
Skąd: warszawa





Oczywiście, że przeczytałem. Może ktoś ma jeszcze coś dod dodania. Tak jak pisałem z japoncami nigdy nie miałem absolutnie żadnej styczności. Gdzieś kiedyś czytałem, że Mitsubishi potrafią być ocynkowane ale jak jest nie wiem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Wed, 05 May 2021 - 10:05
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(kompot @ Tue, 04 May 2021 - 22:58) *
Allroad C5 skarbonka bez dna, potwierdzam. Zawieszenie potrafi zaboleć, silniki niektóre pancerne (2.7), niektóre patologia (2.5), ale tanio nie będzie.

tanio to pojęcie względne. Zostawienie w serwisie 10k przy serwisie świeżego auta typu SUV/Premium, to tylko kwestia czasu. A tu mowa o 20-letniej używce z nieznaną historią, gdzie oprócz serwisu, dochodzą awarie. W Allroadzie 2,7 przynajmniej fajnie są osiągi i wszechstronność.

Jak mi kiedyś wzięli Grand Cherokee V8 na kanał w ASO, to za serwis zawiasu zaśpiewali 12k laugh.gif co prawda lokalnym grzebkiem udało się to wszystko zrobić za 5k, ale człowiek musiał grzebać w największych czeluściach internetu, by zamówić części w dobrych cenach (ale z dwojga złego lepiej robić zawias niż reanimować blacharkę). A jak do tego doliczyć nowe opony (nie mówię o nalewkach, tylko jakichś lepszych typu BF Goodrich) i wymianę oleju w skrzyni automatycznej, no to się robi grubo (przynajmniej w odniesieniu do auta za 20k).

Jak ktoś się boi pneumatyki, to może wziąć normalnego A6 C5 2,7t, a jak i turbosprężarek, to 3,0V6, albo 4,2 V8.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Wed, 05 May 2021 - 10:24
Post #27


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(Mroczylas @ Tue, 04 May 2021 - 23:48) *
Ten Outlander turbo to ładna maszyna! A w życiu żaden japoniec mi nie podchodził, a jeszcze SUV do tego:) Na co w nim uważać przy zakupie czy eksploatacji za wyjątkiem tego co we wszystkich używkach? Tam karoseria jest ocynkowana? Jak z dostępnością części u nas na rynku? No i czy ma on jakiś potencjał na delikatny tuning lub odwdzięczą się żywotnością? Jako 3 auto w sam raz!


Mała kabina w środku. Jak komuś nie przeszkadza, można brać.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dori.kin
post Wed, 05 May 2021 - 10:33
Post #28


Frequent User
Dołączył: Wed, 25 October 2006
Skąd: Bydgoszcz





Z tymi 3.0 w c5 jest jakis problem? Pamiętam że w Niemczech dużo tego było z dopiskiem motorschaden
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Wed, 05 May 2021 - 10:34
Post #29


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Maciek1234 @ Wed, 05 May 2021 - 10:05) *
Jak ktoś się boi pneumatyki, to może wziąć normalnego A6 C5 2,7t, a jak i turbosprężarek, to 3,0V6, albo 4,2 V8.


Maciuś widzę że nie odpuszczasz biggrin.gif
W/g mnie tu jest jakiś inny problem na 100% nie motoryzacyjny biggrin.gif

A propozycja tego kibla 3,0 v6 jest naprawdę dobra tongue.gif

CYTAT(dori.kin @ Wed, 05 May 2021 - 10:33) *
Z tymi 3.0 w c5 jest jakis problem? Pamiętam że w Niemczech dużo tego było z dopiskiem motorschaden


Pamiętaj siła netu... dziecko radzi Ty płacisz.

Tak było ich bardzo dużo z "motor kaput".

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Wed, 05 May 2021 - 12:09
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(dori.kin @ Wed, 05 May 2021 - 11:33) *
Z tymi 3.0 w c5 jest jakis problem? Pamiętam że w Niemczech dużo tego było z dopiskiem motorschaden

w ASNie producent zalecał wymianę co 30kkm biggrin.gif ale to było w roku 2000-ym, a dziś mamy, o ile mnie kalendarz nie oszukuje, 2021. Jeśli do tej pory taki silnik nie został zezłomowany, to pewnie miał wymieniany normalnie olej. Te silniki pewnie mają teraz po 400-500 tysięcy kilometrów, więc na spokojnie można się nastawić na wszystko biggrin.gif

Nie wiem, czy jest sens nakręcać się na jakieś typowe awarie, bo wtedy dojdziemy do absurdu, że warto kupować tylko nowe samochody. Używka to jest swego rodzaju loteria, a straszne historie z forum poświęconym tylko danemu modelowi, tylko nakręcają spiralę niepewności. Jak miałem Jeepa i co rusz czytałem o pękających głowicach, wyciągających się łańcuchach, awariach skrzyń biegów, to człowiek się tylko zastanawiał, co jest nie tak z moim egzemplarzem, które jeździ, jeździ i jeździ - i to jak przyjemnie biggrin.gif . Zresztą to dotyczy chyba każdego samochodu, który miałem - w silniku C20XE w zasadzie musiała pęknąć głowica (zdaje się KS700 - ta gorsza), a nie pękła, w 2,8 20V po przeróbce na gaz musiało wypalić gniazda zaworowe, a nie wypaliło i tak dalej.

Trzeba kupić to, co się podoba i cieszyć się jazdą, od czasu do czasu, remontując to i owo. Byle się nie wyłożyć na jakimś wynalazku, bo wtedy jest problem z częściami i zamiast cieszyć się jazdą, auto gnije pod płotem u mechanika.





--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Wed, 05 May 2021 - 13:38
Post #31


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Maciek1234 @ Wed, 05 May 2021 - 12:09) *
w ASNie producent zalecał wymianę co 30kkm biggrin.gif ale to było w roku 2000-ym, a dziś mamy, o ile mnie kalendarz nie oszukuje, 2021. Jeśli do tej pory taki silnik nie został zezłomowany, to pewnie miał wymieniany normalnie olej. Te silniki pewnie mają teraz po 400-500 tysięcy kilometrów, więc na spokojnie można się nastawić na wszystko biggrin.gif



Dobre dawaj jeszcze biggrin.gif

Zapomniałeś o wariatorach, o rozrządzie który każdy mechanik lubi szczególnie jak nie ma blokad a do paska trzeba stargać przód, o temacie olejowym typu wycieki których nie da się zlikwidować tak po prostu i to z dwóch stron jak przystało na ambitne V6, o walących się wiecznie cewkach, o pękających blokach, o konwerterze skrzyni biegów.
Do tego jeździłem nim trochę i zejście poniżej 13l pb było okupione głaskaniem pedału gazu.

Maciuś fajną zasadę stosujesz jedno zdanie z kosmosu a potem trochę ogólników które można z grubsza przypasować do wszystkiego zresztą prawie w każdym temacie jest ten sam scenariusz.

Daj sobie już siana bo ośmieszasz nie tylko siebie ale i forum.

dori.kin. jak będziesz chciał coś konkretnie od ot1 włącznie z serwisem wink.gif to dawaj na PW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Wed, 05 May 2021 - 14:33
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





Jeśli takie usterki Cię przerażają, to nawet nie chcę znać twojej opinii o 3,0BiTDI, czy 550d.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Wed, 05 May 2021 - 14:54
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Maciek1234 @ Wed, 05 May 2021 - 14:33) *
Jeśli takie usterki Cię przerażają, to nawet nie chcę znać twojej opinii o 3,0BiTDI, czy 550d.


W tym temacie to Ty mnie przerażasz poziomem swojej niewiedzy i zawziętością jaką próbujesz coś udowodnić.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Wed, 05 May 2021 - 15:09
Post #34


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





Napisałem, że osobiście bym kupił Allroada 2,7bt. Nie przerażają mnie ani awarie, ani serwis, za to lubię, jak auto spełnia główne założenia (szybkie na autostradzie, przyczepne na śniegu, pojemne wnętrze, a o niezawodność zadbam sam, najpierw wybierając auto z pewnych rąk, a potem rzetelnie serwisując).

Już miałem w swojej karierze tyle aut, że te historie o pękających blokach, zerwanych rozrządach, traktuję jak strachy na lachy. W Isuzu 3,1d pękła mi głowica, jakoś przeżyłem, choć najgorsze było kompletowanie części i znalezienie odpowiedniego mechanika do tego auta - ale wszystko jest do ogarnięcia.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Wed, 05 May 2021 - 15:14
Post #35


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Maciek1234 @ Wed, 05 May 2021 - 15:09) *
Napisałem, że osobiście bym kupił Allroada 2,7bt. Nie przerażają mnie ani awarie, ani serwis, za to lubię, jak auto spełnia główne założenia (szybkie na autostradzie, przyczepne na śniegu, pojemne wnętrze, a o niezawodność zadbam sam, najpierw wybierając auto z pewnych rąk, a potem rzetelnie serwisując).

Już miałem w swojej karierze tyle aut, że te historie o pękających blokach, zerwanych rozrządach, traktuję jak strachy na lachy. W Isuzu 3,1d pękła mi głowica, jakoś przeżyłem, choć najgorsze było kompletowanie części i znalezienie odpowiedniego mechanika do tego auta - ale wszystko jest do ogarnięcia.



Tak laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Wed, 05 May 2021 - 19:31
Post #36


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT(dori.kin @ Mon, 03 May 2021 - 14:24) *
Trochę źle ująłem widocznie ten plus. Powiedzmy że 25 czy 27 też będzie ok. Na "premium" mi nie zależy ale 6 cylindrów ciężko znaleźć gdzieś indziej


Jeśli masz w swojej okolicy zaufany serwis Subaru to warto spojrzeć w kierunku czwartej generacji Legacy 3.0 H6.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Wed, 05 May 2021 - 20:49
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





Maciek sprawdź może czy na tych forach ci się bardziej nie spodoba:

forumsamochodowe.pl
elektroda.pl
autogaleria.pl/forum
forum.auto.com.pl
forum.mojeauto.pl
mojabryka.pl/forum
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dori.kin
post Sun, 30 May 2021 - 22:21
Post #38


Frequent User
Dołączył: Wed, 25 October 2006
Skąd: Bydgoszcz





Po miesiącu poszukiwań poddałem się. Rozumiem, że auta, którymi się interesowałem często są już pelnoletnie,jednak z autopsji wiem, że stare auto może być w fajnym stanie. Niczego takiego jednak nie znalazłem. Szpachel, szarpiące automaty, wycia mostów. Żeby było smieszniej 2 auta, które oglądałem-klubowe perełki, woskowane raz w tygodniu na miejscu też okazały się parchami. Pomarudzilem. Koniec końców, zakupiłem po sąsiedzku ufo 1.8 w mega uczciwym stanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Batorer
post Mon, 31 May 2021 - 12:25
Post #39


Frequent User
Dołączył: Fri, 29 January 2021





W pełni rozumiem twój ból. Zakup używanego auta w Polsce to jest patologia. Jak na ironię łatwiej było mi znaleźć 25 letnie auto w rokującym stanie niż 15 letnie. Osobiście jak szukam fury to raczej nie szukam konkretnego auta tylko szukam konkretnego stanu, a i tak jest ciężko. Jednak mimo wszystko większe przekręty widziałem w tych autach droższych, bo w większości były sprzedawane przez handlarzy. Tata szuka już od roku SUVa do 30-40k i nie ma na rynku absolutnie nic. Są albo diesle, albo pułapki, a te diesle to też często pułapki jak układ paliwowy odmówi współpracy. Mam wrażenie, że ludzie w ogóle nie szanują aut
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Mon, 31 May 2021 - 12:49
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





CYTAT(Batorer @ Mon, 31 May 2021 - 11:25) *
Mam wrażenie, że ludzie w ogóle nie szanują aut

W Polsce nadal góruje model, że do warsztatu/ serwisu jeździ się gdy auto padło trupem i nie jeździ, małe usterki są bagatelizowane lub drutowane. Zwykłe regularne serwisowanie to tylko we flotach i mały odsetek użytkowników prywatnych. Ogólnie nie jest dobrze biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 09:39