Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> SUV lub kombi za 20+
dori.kin
post Sun, 02 May 2021 - 21:58
Post #1


Frequent User
Dołączył: Wed, 25 October 2006
Skąd: Bydgoszcz





Cześć jak w temacie, szukam suva lub kombi w benzynie z minimum 6 cylindrami i z 4x4. Auto jako drugie w rodzinie będzie robiło z 3-5tys rocznie. Napęd ma być, żeby bezpiecznie pojechać w góry i nad jezioro. Zużycie paliwa raczej mało ważne przy tych przebiegach. Biorę pod uwagę
X5 e53 3.0i tutaj naczytałem się o awaryjnej skrzyni GM, coś poza tym?
W211 (w tym budżecie raczej 3.2)4matic, podobno w razie awarii przy napędzie wszystko kosztuje krocie, prawda?
Lexus rx300 2gen, o tym nie wiem w sumie nic.
Miałem kiedyś Ml'a w163 ale to auto prowadziło się strasznie i czegoś takiego chciałbym uniknąć.
Coś jeszcze brać pod uwagę?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 02 May 2021 - 21:58
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Batorer
post Mon, 03 May 2021 - 00:04
Post #2


Frequent User
Dołączył: Fri, 29 January 2021





Jeżeli chodzi o SUVy to w tej cenie widziałem same strupy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
woytek9
post Mon, 03 May 2021 - 00:19
Post #3


User
Dołączył: Thu, 04 January 2007
Skąd: żywiec





Za 20k+ powinno się udać kupić WJ-ota (jeep grand Cherokee)w przyzwoitym stanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Mon, 03 May 2021 - 06:48
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





X5 e53 3.0i do 20k znajdziesz, tylko przedlifta bez wypasu. Jako model, uważam, że i tak będzie najtańszy w utrzymaniu właśnie z 3.0i, mam 3 lata 3.0d nastukane już 80tkm. Lubię to auto, jak na SUV to mogę bardziej porównać prowadzenie do dużego kombi. Skrzynia gm bardziej nie lubi diesli, z benzyną powinna chodzić chociaż zwykle to będzie już 20 letnie auto, wszystko może się zdarzyć. 3.0i nie ma wielu usterek które mają mocniejsi bracia, jest za słabe żeby zrobić coś napędowi. Poszukaj z nivo, teoretycznie się psuje ale jak bd LPG i wakacje to będzie warto.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Mon, 03 May 2021 - 07:31
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





CYTAT(woytek9 @ Mon, 03 May 2021 - 00:19) *
Za 20k+ powinno się udać kupić WJ-ota (jeep grand Cherokee)w przyzwoitym stanie.


Powiedziałbym raczej że takiego do naprawy za ~10k. Sam bym chętnie kupił do weekendowych wypadów w teren, ale jeszcze nie mam czasu żeby w nim grzebać.

Może A6? Duże to, dosyć wygodne, spełnia kryteria. Może trzeba by dać ze 2k więcej. Dizel 3.0 nie ma większych wad, jak wtryski ok to nie zdrenuje portfela, napęd niezawodny.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Mon, 03 May 2021 - 08:43
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





20k i x5 tanie w utrzymaniu, autor zastanawia się nad rx mk2 ogólnie zacne tematy jak na 20k.
Ogólnie budżet i typy wskazują na duże szanse wtopy tym bardziej że poprzedni właściciele w 99% to też byli amatorami "tanich" premum suv.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
woytek9
post Mon, 03 May 2021 - 10:02
Post #7


User
Dołączył: Thu, 04 January 2007
Skąd: żywiec





CYTAT(_adams_ @ Mon, 03 May 2021 - 07:31) *
Powiedziałbym raczej że takiego do naprawy za ~10k. Sam bym chętnie kupił do weekendowych wypadów w teren, ale jeszcze nie mam czasu żeby w nim grzebać.


Wszystko zależy od tego jak duży ten " + " smile.gif

za niewiele ponad 20, da się kupić ładne 4.0, a mając do dyspozycji 30K można szukać 4.7
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpio_24
post Mon, 03 May 2021 - 10:17
Post #8


Super User
Dołączył: Mon, 06 December 2004
Skąd: Czechowice-Dziedzice





Może xc90. Ale szkoda się chyba męczyć z 2.9 t6, bo chleje jak zły i ma 4 bieg skrzynię.
Może xc70 lepiej z 5cyl. Są też V70 AWD, 2.5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Mon, 03 May 2021 - 12:17
Post #9


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





Za 20+ są też touaregi, ale nie wiem co za ten pieniądz sobą reprezentują.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dori.kin
post Mon, 03 May 2021 - 13:24
Post #10


Frequent User
Dołączył: Wed, 25 October 2006
Skąd: Bydgoszcz





Trochę źle ująłem widocznie ten plus. Powiedzmy że 25 czy 27 też będzie ok. Na "premium" mi nie zależy ale 6 cylindrów ciężko znaleźć gdzieś indziej
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Mon, 03 May 2021 - 14:03
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





A nie myślaleś trochę o innym aucie: outlander turbo. Za 27k będzie już przygotowany do jazdy, po sofcie 320/520, napęd awd, prowadzenie jak na suva mega pewne.
Ma swoje wady ale można się nad nimi rozwodzić jak spodoba Ci się ta propozycja. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dori.kin
post Mon, 03 May 2021 - 22:34
Post #12


Frequent User
Dołączył: Wed, 25 October 2006
Skąd: Bydgoszcz





W sumie nie miałem pojęcia o istnieniu Outlandera z takim motorem. To ma coś wspólnego z silnikiem z evo? Jakie wady masz na myśli? Z tego co poczytałem blacharka typowo japońska
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 04 May 2021 - 08:48
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





Szedłbym w A6 C5 Allroad, najlepiej 2,7 turbo. W lekkim terenie daje sobie radę, auto znane na wylot, zawias podnoszony, jeździ po asfalcie tak samo dobrze jak samochód osobowy. W budżecie się zamknie, wystarczy na pakiet startowy.

I fajnie wygląda.

Oczywiście przelot +400kkm, ale tak będzie miał każdy 6-cylindrowiec za 20k.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Batorer
post Tue, 04 May 2021 - 11:19
Post #14


Frequent User
Dołączył: Fri, 29 January 2021





Chciałbym się podpiąć pod temat, jeżeli nikt nie ma nic przeciwko. Tata szuka SUVa. Ważne, żeby faktycznie miał jakieś zdolności terenowe i jednocześnie, żeby był wygodny w trasie, nie palił jak smok i nie był zbytnio awaryjny. Pickupy również wchodzą w grę. Budżet raczej do 40k, ale tańsze opcje około 20 mile widziane.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Tue, 04 May 2021 - 11:26
Post #15


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





CYTAT(Maciek1234 @ Tue, 04 May 2021 - 08:48) *
Szedłbym w A6 C5 Allroad, najlepiej 2,7 turbo. W lekkim terenie daje sobie radę, auto znane na wylot, zawias podnoszony, jeździ po asfalcie tak samo dobrze jak samochód osobowy. W budżecie się zamknie, wystarczy na pakiet startowy.

I fajnie wygląda.

Oczywiście przelot +400kkm, ale tak będzie miał każdy 6-cylindrowiec za 20k.


i większość mechaników, którzy się go dotkną, mają tendencję do zjebania go jeszcze bardziej.
To auto przy takich przebiegach będzie skarbonką bez dna, choć bardzo dobrze to osładza swoją jazdą, szczególnie jak się to coś zrobi na 400km wink.gif


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Tue, 04 May 2021 - 11:44
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Maciek1234 @ Tue, 04 May 2021 - 08:48) *
Szedłbym w A6 C5 Allroad, najlepiej 2,7 turbo. W lekkim terenie daje sobie radę, auto znane na wylot, zawias podnoszony, jeździ po asfalcie tak samo dobrze jak samochód osobowy. W budżecie się zamknie, wystarczy na pakiet startowy.

I fajnie wygląda.

Oczywiście przelot +400kkm, ale tak będzie miał każdy 6-cylindrowiec za 20k.


Maciuś nie fisiuj wink.gif Ile allrołdów serwisowałeś z tego przedziału cenowego?

CYTAT(dori.kin @ Mon, 03 May 2021 - 22:34) *
W sumie nie miałem pojęcia o istnieniu Outlandera z takim motorem. To ma coś wspólnego z silnikiem z evo? Jakie wady masz na myśli? Z tego co poczytałem blacharka typowo japońska

Fajna opcja jak chcesz odpocząc od motoryzacji typu allrołd którego wszyscy mechanicy znają na wylot biggrin.gif

Co do ot1 to:

brat evo mocno nawiązuje do niego technicznie, daje frajdę z jazdy, pewnie się prowadzi fajnie robi winkle jak na przystanek. Może jak by się zapodało szperę to by bokami latał.
Brak istotnych wad technicznych.

Na minus

rdza sanek tył/przód, rury paliwa, błotników tylnych (tam gdzie jest wąski pasek pod drzwiami)
kiepskie heble
brak 6biegu od 160-170km/h głośno i wysokie obroty

Na plus

Ogólna bezawaryjność w innym pojęciu niż aut eu szczególnie premium
parametry po odetkaniu i sofcie zbliżone do evo sądze że spokojnie 530-540nm można atakować na odetkanym wydechu ładnej charakterystyki
przyjmuje na luzie lpg
cena na tą chwilę dosyć atrakcyjna
strojenie na seryjnym ecu

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 04 May 2021 - 11:59
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Leo @ Tue, 04 May 2021 - 12:26) *
i większość mechaników, którzy się go dotkną, mają tendencję do zjebania go jeszcze bardziej.
To auto przy takich przebiegach będzie skarbonką bez dna, choć bardzo dobrze to osładza swoją jazdą, szczególnie jak się to coś zrobi na 400km wink.gif

ale to dotyczy każdego 15-20-letniego auta V6 za 20k. A6 C5 nie jest jakimś wynalazkiem, do którego szukasz wyspecjalizowanego mechanika.

Na pewno lepsza propozycja niż Outlander Turbo, jak ktoś zasugerował laugh.gif Równie dobrze można polecić Galanta Legnum, Mitsubishi Endeavora, Isuzu Axiom, Chevroleta Trailblazera, Saaba 9-7X. Wszystko świetne wygląda, ma cztery buty i mocny silnik, ale mechaników w Polsce do tych aut liczysz na palcach jednej ręki.



--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Tue, 04 May 2021 - 12:11
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Maciek1234 @ Tue, 04 May 2021 - 11:59) *
ale to dotyczy każdego 15-20-letniego auta V6 za 20k. A6 C5 nie jest jakimś wynalazkiem, do którego szukasz wyspecjalizowanego mechanika.

Na pewno lepsza propozycja niż Outlander Turbo, jak ktoś zasugerował laugh.gif Równie dobrze można polecić Galanta Legnum, Mitsubishi Endeavora, Isuzu Axiom, Chevroleta Trailblazera, Saaba 9-7X. Wszystko świetne wygląda, ma cztery buty i mocny silnik, ale mechaników w Polsce do tych aut liczysz na palcach jednej ręki.


Maciuś ale u Ciebie wszystko dobrze biggrin.gif ?
Czy jest temat na którym się nie znasz?

Skup się na tych swoich niusach z netu + tabelkach z zepfersa a nie udzielaj się o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia. No i w sumie patrząc na tą wyliczankę aut możesz spisywać sobie co ile ma na liczniku...też to jest cenna wiedza biggrin.gif

Więc uświadomię Cię ot1 w serwisie jest jak cep. Jedyną zagwostką jest rozrząd bo wymienia się go z paskiem balansatora.



p.s.

Mam nadzieje że o insigni wiesz więcej niż o ot1 porównując go do saaba 9-7x laugh.gif



Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 04 May 2021 - 14:03
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(ledziu @ Tue, 04 May 2021 - 13:11) *
Maciuś ale u Ciebie wszystko dobrze biggrin.gif ?
Czy jest temat na którym się nie znasz?
dzięki, wszystko OK.
akurat temat fury za 20k jest mi bliski, bo przez długi czas właśnie takie kupowałem biggrin.gif i też to były premiumy V6/V8 pędzone na 4 buty. I Audikiem jeździło się bardzo fajnie, mechanicy znają ten model jak własną kieszeń, jak wyskoczył błąd immobilajzera to elektronik naprawił to od ręki, obyło się bez eksperymentowania na cudzym autem. Mechanicznie wszystko jak na dłoni, czy zawieszenie, czy amorki, czy hamulce, wszystko dostępne od ręki, cenę/jakość wybierasz wg własnych potrzeb, bo producentów zamienników jest mnóstwo.

Jak ktoś się boi pneumatyki Allroada (moim zdaniem niesłusznie, bo to żaden cud techniki, wszystkie cięższe ciężarówki mają takie zawieszenie), to sobie może zmienić na typowe sprężyny. Zresztą, jak ktoś się boi kosztownego serwisu, to powinien trzymać się z daleka od starych V6 4x4, a powinien sobie kupić jak najmłodszego i najmniej zajeżdżonego kompakta.

pozdrawiam serdecznie smile.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Tue, 04 May 2021 - 14:18
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Maciek1234 @ Tue, 04 May 2021 - 14:03) *
dzięki, wszystko OK.
akurat temat fury za 20k jest mi bliski, bo przez długi czas właśnie takie kupowałem biggrin.gif i też to były premiumy V6/V8 pędzone na 4 buty. I Audikiem jeździło się bardzo fajnie, mechanicy znają ten model jak własną kieszeń, jak wyskoczył błąd immobilajzera to elektronik naprawił to od ręki, obyło się bez eksperymentowania na cudzym autem. Mechanicznie wszystko jak na dłoni, czy zawieszenie, czy amorki, czy hamulce, wszystko dostępne od ręki, cenę/jakość wybierasz wg własnych potrzeb, bo producentów zamienników jest mnóstwo.

Jak ktoś się boi pneumatyki Allroada (moim zdaniem niesłusznie, bo to żaden cud techniki, wszystkie cięższe ciężarówki mają takie zawieszenie), to sobie może zmienić na typowe sprężyny. Zresztą, jak ktoś się boi kosztownego serwisu, to powinien trzymać się z daleka od starych V6 4x4, a powinien sobie kupić jak najmłodszego i najmniej zajeżdżonego kompakta.

pozdrawiam serdecznie smile.gif


No to cudownie, jak miałeś ałdika biggrin.gif więc teraz poziom skomplikowania 2,7bit podziel sobie na pół dodaj inny poziom (nie)psucia się i wyjdzie ot1 .
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 22:11