Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Auto z przestronnym wnętrzem.
Maciek1234
post Sat, 24 Apr 2021 - 20:34
Post #41


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





ee tam, jak człowiek dobrze pokombinuje, to i w Matizie upchnie się z tyłu trójka dorosłych osób. Jak dwie z tych osób to fajne, szczupłe dziewczyny, a my siedzimy w środku, to może być całkiem przyjemnie. Niech bierze tego Focusa 125KM i sprawa zamknięta.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 24 Apr 2021 - 20:34
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Honada
post Sat, 24 Apr 2021 - 21:38
Post #42


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Jak brać Focusa to 1.5 150/182 KM. Ewentualnie diesla.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InnyLogin
post Sat, 24 Apr 2021 - 22:36
Post #43


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





Na co dzień jeżdżę dieslem 2.0 150km i jest ok, spalanie 7-8. Dość dynamiczny do 190. Ogólnie powyżej 180 czuć że auto gorzej się prowadzi i przyśpiesza. Aczkolwiek na autobahnie potrafi dojść do 220. Jak na tę klasę auta ciężko by było więcej miejsca. No i się po prostu nie spotkałem aby coś miało więcej w tym segmencie.

Inna kwestia ja nadal mam w pamięci starą 626 w której miejsca było aż za dużo i jeżdżąc kolejnymi autami dziwiłem się że mają mniej miejsca lub są ciasne. Jak przypominam sobie ściągane zagłówki i robienie kanapy z przednich siedzeń. Ahh, było dobrze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Patee
post Sat, 24 Apr 2021 - 22:50
Post #44


Super User
Dołączył: Thu, 23 October 2003
Skąd: Białystok





CYTAT(Maciek1234 @ Sat, 24 Apr 2021 - 11:48) *
jak u ciebie wygląda wnętrze po tym przebiegu? Talisman u mnie był nr 2, właśnie w tej wersji, jakby 3 lata temu był dostępny silnik 1,8/225, to bym go kupił. Acha, jak wygląda komfort (hałas) w tym wozie na autostradzie przy wyższych prędkościach (chodzi mi o szumy nadwozia i szumy podwozia)? I jeszcze jedno pytanko - masaże jakoś sensownie działają, czy tak jak w volskwagenach - kręci podpórką lędźwiowę we wszystkie strony przez kilka minut i to wszystko.

Wnętrze wygląda dobrze, fotel kierowcy lekko wygnieciony na lewej stronie od wsiadania.
Nie zauważyłem jakiś ponadnormatywnych śladów zużycia.

W Initale Paris są podwójne, klejone szyby i czuć, że to działa. Ja szybko przyzwyczaiłem się i wydawało mi się, że wygłuszenie powinno być lepsze. Dopiero przesiadka do auta z segmentu C pokazała mi, że nie ma co narzekać smile.gif Ale do jakiegoś Lexusa czy podobnego to brakuje. Mówili mi, żeby unikać dachu panoramy bo lubi poszumieć.

Masaż jest prosty, żeby nie powiedzieć prostacki. Mniej więcej tak jak to opisałeś. Generalnie można sobie w korku włączyć, w czasie jazdy mnie irytuje.
Do tego dodać trzeba, że wentylacja fotela to obejmuje tylko siedzisko, bez oparcia.


--------------------
Renault Talisman Grandtour TCe200 EDC
Honda S2000 AP1 - płakałem jak sprzedawałem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Mon, 26 Apr 2021 - 07:47
Post #45


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





CYTAT(Maciek1234 @ Fri, 23 Apr 2021 - 09:23) *
Ogólnie auta nie polecam, bo nie można dokleić znaczka ///M, no i nie ma czterech pierścieni na masce, zamiast tego to Opel, więc to obciach.




CYTAT(Maciek1234 @ Wed, 17 Mar 2021 - 09:14) *
na allegro można kupić 3 znaczki BMW - jeden na grill, drugi na bagażnik, a trzeci na kierownicę. Dorzuciłbym jeszcze kolejną stówkę na listwy ///M, żeby nakleić je na progi biggrin.gif


Chyba mamy problem wink.gif


CYTAT(Maciek1234 @ Fri, 23 Apr 2021 - 09:23) *
poza tym regularny serwis i hamulce, bo auto jeździ czasami po torze biggrin.gif Po czipsie 300KM laugh.gif


Masz na myśli zeszklone klocki i krzywe tarcze? Mój bratanek i 2 szwagrów mają Insignie. Owszem, to wielkie auto. Ale masa tych samochodów to kategoria ciężka i czuć to od razu już na prostej, a co dopiero po zakrętach, a hamulce po 3-4 przyhamowaniu ze 140 skutecznie nakazują zwolnić.

300 a nawet 400KM wiele tu nie zmieni. Nie ma sensu się podniecać, bo przecież byle klekot po czipie Cię objedzie.

Naprawdę czujesz że to dobry pomysł nękać ten wóz po torze? Do lasu i na żwirownie też tym wjedziesz, ale nie sądzę żeby ktoś tym uprawiał offroad.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Mon, 26 Apr 2021 - 19:38
Post #46


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





Mój główny faworyt, czyli 508 SW dziś odpadł. Dużo jeździłem sedanem i było OK, dziś przymierzyłem się do kombi i niestety linia dachu jest niżej, 99% ma szklany dach (ten który oglądałem również) i po prostu mam za mało miejsca na głowę, nie mieszczę się.
Przymierzyłem się do proponowanego MB W212 FL kombi i to jest auto, które wielkościowo jest idealne. Ja się mieszczę, za mną się mieści dorosły, do bagażnika wszedł by jeszcze jeden pies ekstra. Trochę ich jest mało z końcówki produkcji z FV, ale będę obserwował, może jakiś wpadnie. W środku trochę widać ząb czasu, ale na luzie do zaakceptowania. Jak ktoś ma jakieś informacje, której kombinacji skrzynia - silnik unikać, na co uważać to chętnie wysłucham.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gusiew
post Mon, 31 May 2021 - 13:58
Post #47


Super User
Dołączył: Sat, 29 September 2007
Skąd: Łosice





CYTAT(_adams_ @ Mon, 26 Apr 2021 - 07:47) *
Chyba mamy problem wink.gif




Masz na myśli zeszklone klocki i krzywe tarcze? Mój bratanek i 2 szwagrów mają Insignie. Owszem, to wielkie auto. Ale masa tych samochodów to kategoria ciężka i czuć to od razu już na prostej, a co dopiero po zakrętach, a hamulce po 3-4 przyhamowaniu ze 140 skutecznie nakazują zwolnić.

300 a nawet 400KM wiele tu nie zmieni. Nie ma sensu się podniecać, bo przecież byle klekot po czipie Cię objedzie.

Naprawdę czujesz że to dobry pomysł nękać ten wóz po torze? Do lasu i na żwirownie też tym wjedziesz, ale nie sądzę żeby ktoś tym uprawiał offroad.


Dosc dziwne. Przejechalem swoja 10 tys o tych samych parametrach czyli 2.0turbo 4x4 260 i przednie hamulce w dodatku z klockiem ferodo performance sa wedlug Mnie jak na cywila nie do zakatowania. A Hamulec z V-Max czyli 250 do 90 nawet nie zaczyna huczec a co dopiero bic. Jakos mam wrazenie ze te Insignie o ktorych piszesz to zwykle 2.0 Diesel gdzie tarcze sa duzo mniejsze. Mam obydwa samochody (Diesla) w domu o tych samych przebiegach i rocznikach. Tarcze i klocki maja sie swietnie w obydwu. To co piszesz bym sie zgodzil z poprzednia generacja bo w tamtej oprocz najwiekszych hamulców z V6 to zawsze byl smietnik. Masa ciezka? Samochod wazy 1500kg(wazylem sam, Dowod mowi o 1530kg) pokaz Mi inne samochody oczywiscie premium ktore waza mniej o tej wielkosci. Nie mowiac ze tryb sport(to chyba jest aktywne zawieszenie? ) jest tak twardy jak Jak e36 compact skrecony na 3/4 regulacji na zawiszeniu BC racing.

Ten byle klekot po chipie to chyba 3.0 D i to tez nowszej generacji. Wiec niezbyt trafne porownanie. Dziwie sie ze jak porownujecie samochod premium do samochodu za sensowne pieniadze to jakos zawsze ten premium musi byc minimum 2x lub 3x drozszy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 12:47