Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Co po 9-3 SS 208KM?, Samochód na co dzień dający nieco przyjemności
kprzemek11
post Tue, 03 Sep 2019 - 04:10
Post #1


Rookie
Dołączył: Mon, 30 May 2016





Cześć,

Potrzebuję pomocy i pomysłu- przymierzam się powoli do zmiany samochodu, i nie za bardzo mam pomysł.. biggrin.gif
Post będzie pewnie przydługi, ale może ktoś coś znajdzie cierpliwości i mnie natchnie.

Dotychczasowe moje wozidła to 323F BG 1.6 90KM, 323F BA 1.8 114KM, obecnie Saab 9-3 1.8t zrobiony na 208KM, wszystko do tej pory z LPG.
Mam motoryzacyjne porównanie z pojazdem mechanicznym Małżonki- Rio III 1.2- i zdecydowanie wolę samochody, które czuć, że mają ochotę przyspieszać, skręcać, i hamować biggrin.gif

Mam świadomość, że wymagania pewnie stawiam duże (za duże?), nie oczekuję, że uda m się znaleźć samochód spełniający wszystkie wymagania za 19 900zł biggrin.gif
- wymiarowo okolice Saab’a segment D (na pewno nie B ani E, ewentualnie spore C)- koniecznie
- powyżej rocznika 2010 (komfort psychiczny; ubezpieczenie AC)- koniecznie
- mocowo i ‘skręcająco’ lepiej niż Saab (głupio się cofać w rozwoju)- koniecznie
- możliwość LPG, może diesel? (codziennie do pracy 2x20km, nie zdarza mi się uruchamiać samochodu na krócej niż 8-10km, ogólnie rocznie ok. 18 000 km)- koniecznie
- skrzynia bez znaczenia, kusi mnie spróbować automat
- najchętniej RWD/AWD- ale wiem, że nie można mieć wszystkiego na raz
- 1x, i zapewne +1 isofix rolleyes.gif biggrin.gif biggrin.gif

Samochody, które gdzieś mi się tam telepią po głowie, i wpisują mniej więcej w oczekiwania, ponownie- mam świadomość, że dość różne, ale dające (chyba) przyjemność z jazdy-
- E90- 328i wersja US jest na pośrednim wtrysku, 325/330d (zdaje się, że dość dobre diesle)
- Megane III GT220 w kombi
- S60 II T5 (2.5l), D5
- Octavia RS
- jakieś A4 B8?
- jakieś Legacy?

Budżet jest dość elastyczny- część jest, część będzie po sprzedaży samochodu, część się cały czas zbiera- dajmy na to- czy i czego mógłbym szukać za powiedzmy odpowiednio 30/40/50 tyś zł.

Z góry dzięki za pomoc,
pozdrawiam smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 03 Sep 2019 - 04:10
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Honada
post Tue, 03 Sep 2019 - 10:56
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Albo te dwa
- Megane III GT220 w kombi - ESP niewyłączalne w serii, ale skręca świetnie, ma dobre odejście, trochę sztywne, pakowne, ale to kompakt czyli bardziej wypostowana pozycja i jakość wykonania niższa niż wymienione tutaj auta D
- S60 II T5 (2.5l) - dźwięk i moment sprawiają, że bardzo przyjemnie się tym autem jeździ na co dzień, w usportowionych pakietach R-design wygląda, proste wnętrze ale można mieć dobre materiały, niezłe wyciszenie, przewidywalne, płuży bardziej niż GT220 ale na trasie czy w mieście dużo wygodniejsze do jazdy, idzie z płuca

Może jeszcze Mercedes W204 C350 272 KM ? Trwałe, mocne, z dobrym automatem 7-biegowym. Idzie wrzucić w LPG w egzemplarzach 2007–2011 (oznaczenie CGI już to wyklucza). Mało egzemplarzy na rynku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prez_s
post Tue, 03 Sep 2019 - 11:07
Post #3


Frequent User
Dołączył: Mon, 09 March 2009
Skąd: Warszawa





O E90 najdziesz sporo na forum więc tylko jedna sugestia: jeżeli zdecydujesz się na automat zdecydowanie unikaj wersji 325d bo utrudnisz sobie skutecznie ew. podniesienie mocy. Ten model pomimo pokrewieństwa silnika z wersją 30d ma automat zf6hp19/21 montowany w 320d a zatem przyjmujący okolo 400 nm czyli mniej więcej tyle ile 25d ma w serii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
monev
post Tue, 03 Sep 2019 - 11:10
Post #4


Frequent User
Dołączył: Wed, 19 August 2015





Czy te V6 Mercedesa z tamtych lat nie miały przypadkiem dość czestych awarii wałka wyrównowarzającego?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Tue, 03 Sep 2019 - 11:52
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Zębatki się ścierają od wałków. Trzeba kontrolować stan łańcucha.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Tue, 03 Sep 2019 - 13:30
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





Sorry ze sie troche wtracam z dupy ale saab dobrze skreca?

Jezeli chodzi o e90 to przy budzecie 19.900 popatrzylbym tez w kierunku 2.0d plus program.


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Tue, 03 Sep 2019 - 13:48
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





CYTAT(kprzemek11 @ Tue, 03 Sep 2019 - 04:10) *
nie oczekuję, że uda m się znaleźć samochód spełniający wszystkie wymagania za 19 900zł biggrin.gif


Budżet jest dość elastyczny- część jest, część będzie po sprzedaży samochodu, część się cały czas zbiera- dajmy na to- czy i czego mógłbym szukać za powiedzmy odpowiednio 30/40/50 tyś zł.



--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Tue, 03 Sep 2019 - 14:33
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





no ok efekty scrollowania tekstu

czyli ile ma być? 29.900 czy 129.900?

anyway nadal uważam że 2.0d po programie nadaje się do dynamicznej jazdy. Jak kiedyś kupowałem e90 to R4 w dobrym stanie było 5 x więcej niż R6


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kprzemek11
post Tue, 03 Sep 2019 - 20:30
Post #9


Rookie
Dołączył: Mon, 30 May 2016





Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Mercedes też ciekawa opcja.

Nie twierdzę, że saab dobrze, czy rewelacyjnie skręca smile.gif Jeździ na pewno pewniej, i przyjemniej niż moje wyczucie z poprzednich wozideł, pojazdu Małżonki, czy choćby z C5 z porównywalnego okresu.
Na pewno wiecie o co chodzi- to nie gokart, czy F1, też nie BMW w mpakiecie, ale pewniej, szybciej, przyjemniej niż sporo samochodów- i taki trend co najmniej pewnego/(bardzo)dobrego/przyjemnego zachowania na drodzę chcę utrzymać.

Budżet myślę że opisałem, dajmy na to ten mega szeroki zakres 30-50k zł, bo nie jestem aż tak zakręcony, żeby dać 60k zł za już blisko 10 letni samochód.

O różnicy 325d i 330d nie wiedziałem, dzięki.
320d plus program jest w stanie być żwawsze niż obecnie saab?
Jaką forsę trzeba liczyć za poprawne 320d/330d?

Diesel i opisane przeze mnie dystanse?

Ogólnie- jeszcze jakieś pomysły?

Dzięki! biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Tue, 03 Sep 2019 - 21:37
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





320d + program mi wystarcza na co dzień, jest OK pod względem dynamiki (okolice 7s do 100), duży moment obrotowy w szerokim zakresie sprawia wrażenie, że zawsze jest czym jechać, fajnie się prowadzi bo nie jest zbyt ciężkie, aczkolwiek osiągi szału nie robią.
Porównując do saaba przepaść w prowadzeniu, subiektywnie lepsze wrażenia z przyspieszenia i o wiele lepsza trakcja.
Tak czy siak ja bym go drugi raz nie kupił, za duże koszta napraw jak na to co oferuje, kupiłbym e9x, ale z 3.0D.

Cena jest bardzo zależna, 320d czy 330d, m pak czy bez, historia serwisowa i inne niuanse typu wyposażenie dodatkowe.
Fajne 330d LCI zwykle zaczynają się od 40 tysięcy, aczkolwiek nie każde e9x droższe niż 40 tysięcy jest fajne smile.gif.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Tue, 03 Sep 2019 - 22:46
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





CYTAT(kinko @ Tue, 03 Sep 2019 - 21:37) *
Porównując do saaba przepaść w prowadzeniu, subiektywnie lepsze wrażenia z przyspieszenia i o wiele lepsza trakcja.


Joo tam, gadanie takie, podaj czasy z toru Pszczółki, porównamy tą przepaść, bo ja jej zupełnie nie czuję tongue.gif



330d jeśli w dobrym stanie się trafi - brać.
Legacy - jeśli w manualu H6 -brać
Jeśli ma być mniej typowo, ale przyjemnie 159 1.75TBi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kprzemek11
post Tue, 03 Sep 2019 - 23:14
Post #12


Rookie
Dołączył: Mon, 30 May 2016





CYTAT(Lincoln e30ix @ Tue, 03 Sep 2019 - 22:46) *
Jeśli ma być mniej typowo, ale przyjemnie 159 1.75TBi

Takie 'mniej typowo' bardzo mnie kręci, ale do 1.75TBi nie włożę LPG. A 2.4 JTD?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Tue, 03 Sep 2019 - 23:29
Post #13


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





CYTAT(kprzemek11 @ Tue, 03 Sep 2019 - 23:14) *
Takie 'mniej typowo' bardzo mnie kręci, ale do 1.75TBi nie włożę LPG. A 2.4 JTD?

Problemy z głowicami, zresztą po dobrej turbo benzynie nie wiem czy diesel Cię nie rozczaruje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kprzemek11
post Tue, 03 Sep 2019 - 23:46
Post #14


Rookie
Dołączył: Mon, 30 May 2016





CYTAT(Damzzii @ Tue, 03 Sep 2019 - 23:29) *
czy diesel Cię nie rozczaruje.

No i tego się właśnie obawiam... huh.gif

Z jednej strony diesel może rozczarować, w dodatku nie wiem czy jest to najlepsze rozwiązanie na moje jeżdżenie- a z drugiej strony- gdzie tu znaleźć jakąś (turbo)benzynę łykającą LPG po 2010r..

Z dieslem myślałem może bardzie o automacie, co by złagodzić wrażenie wąskiego zakresu jeżdżących obrotów
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bartez90_*
post Wed, 04 Sep 2019 - 07:14
Post #15









Turbo benzyna lykajaca lpg po 2010 to wlasnie megane 3 gt 220 (fakt malo tego jest na rynku). Ewentualnie volvo s60 t6, ale tu po pierwsze brak wneki na kolo (czyli butle trzeba upchac w bagazniku co stanowi spory problem), po drugie ciezko bedzie znalezc cos do 50tys, a po trzecie to wbrew pozorom male auto - bagaznik 380l, ktory po montazu lpg zmniejszy sie do poziomu jakiegos mieszczucha.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kprzemek11
post Wed, 04 Sep 2019 - 07:39
Post #16


Rookie
Dołączył: Mon, 30 May 2016





CYTAT(bartez90 @ Wed, 04 Sep 2019 - 07:14) *
bagaznik 380l, ktory po montazu lpg zmniejszy sie do poziomu jakiegos mieszczucha.

Wchodzimy trochę w szczegóły, ale- widziałem filmik na youtube jednej z firm zajmującej się montażem lpg- włożyli gaz do S60 II T5 albo T6 wkładając zwyczajną, okrągłą butlę w miejsce 'obniżenia' mieszczącego niepełnowymiarową dojazdówkę. Do tego doszła 'rzeźba' samej pokrywy podłogi, tak, że finalnie butla wystawała, i 'psuła' płaską podłogę bagażnika.
Dla mnie OK.
Strzelam, że 95% przebiegu robię sam, a na wyjazdy z miękkimi elastycznymi torbami taka podłoga bagażnika to nie problem wink.gif

Pytanie, czy takie T5 2.5 bądź T6 jest warte grzechu/pieniędzy/jest lepsze przyjemniejsze i fajniejsze niż dotychczasowy Saab

Jeszcze większy budżet coś by zmienił?

Takie volvo czy renault będzie krokiem do przodu czy to tyłu względem 9-3 SS?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bartez90_*
post Wed, 04 Sep 2019 - 07:45
Post #17









CYTAT(kprzemek11 @ Wed, 04 Sep 2019 - 07:39) *
Wchodzimy trochę w szczegóły, ale- widziałem filmik na youtube jednej z firm zajmującej się montażem lpg- włożyli gaz do S60 II T5 albo T6 wkładając zwyczajną, okrągłą butlę w miejsce 'obniżenia' mieszczącego niepełnowymiarową dojazdówkę. Do tego doszła 'rzeźba' samej pokrywy podłogi, tak, że finalnie butla wystawała, i 'psuła' płaską podłogę bagażnika.
Dla mnie OK.

Pytanie jaka butla się wtedy zmieści? Ze 30L? Potem się okaże że co 200km będzie wizyta na stacji. Ja kiedyś myślałem o tym aucie pod lpg i serio wyszło że bez sensu. Siedziałeś w tym aucie? W środku to poziom małego kompakta. Pisałeś raczej o segmencie D.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kprzemek11
post Wed, 04 Sep 2019 - 07:53
Post #18


Rookie
Dołączył: Mon, 30 May 2016





Nie pamiętam jaka butla tam weszła.

Obecnie mam butlę 'brutto' 47l, co realnie daje ok. 41l i tankowanie co 260-300km.

Samo stricte miejsce w środku mnie nie rusza- ja sam w 95% będę OK, a jak się zapakują goście, wystarczy powiedzieć, że to ten sam poziom co dotychczasowy Saab, czy inne 'rodzinne' sedany segmentu D biggrin.gif

Podsumowując- Saab jest ze mną chyba dożywotnio.. biggrin.gif biggrin.gif

edit-
pomijając ogólnie miejsce- byłaby to 'dobra zmiana'/ (volvo/renault)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stefdeath
post Wed, 04 Sep 2019 - 12:31
Post #19


Frequent User
Dołączył: Thu, 24 April 2003
Skąd: wwa





po turbobenzynie nie bierz się za diesla w 4 garach. Ja m.in. miałem saaba 1.8t polifta ok 230hp po którym z małą przerwa na alfe kupiłem poliftowe e91 320d 184hp. Po sofcie wpluło 220KM i coś w okolicach 480Nm. Jednak wąski zakres obrotów, dźwięk i kultura pracy sprawiły że nie dałem rady. O ile w trasie na autostradzie spoko bo tanio, szybko i cicho. O tyle w mieście zero frajdy a wręcz udręka. Żeby prowadzenie mnie powaliło po saabie i alfie ? Nie powiedziałbym.
Wróciłem do korzeni - vag z poprawionym 1.8 TSI na platformie MQB z DSG robi robotę - stosunek osiągów, spalania, możliwosci modyfikacji jest mega.
LPG może i przyjmie na jakiejś drogiej nowoczesnej instalce ale generalnie pali mało więc przy twoich 18kkm rocznie raczej nieopłacalne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Wed, 04 Sep 2019 - 13:17
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Podbijam słowa przedmówcy. po turbobenzynie nie bierze się diesla w 4 garach, chyba że oszczędność do tego zmusza.

Sprawdź sobie legacy IV 2.5 turbo w mniejszym budżecie, a w granicach 40-50 tys zł - legacy V 2.5 turbo.

Po saabie będziesz zadowolony z silnika, trakcji, osiągów, wszystkiego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 22:18