Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Wymiana przewodów hamulcowych, miedź 0,9 mm vs w stalowym oplocie
wskers
post Tue, 12 May 2020 - 06:06
Post #1


User
Dołączył: Fri, 18 March 2016





Witam wszystkich.

Chcę wymienić przewody hamulcowe w swoim aucie. Obecnie są zwykłe elastyczne. Myślę jednak o wymianie na coś lepszego niż guma i tutaj pytanie do Was. Czy lepiej zamontować miedziane 0,9 mm, czy w stalowym oplocie? Które Waszym zdaniem będą lepsze?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 12 May 2020 - 06:06
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
DealMan
post Tue, 12 May 2020 - 06:59
Post #2


Super User
Dołączył: Wed, 11 November 2015





Jak chcesz zamontować miedziaki zamiast elastycznych? Wytłumacz bo nie mogę pojąć...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andrzejbadgirl
post Tue, 12 May 2020 - 07:00
Post #3


Super User
Dołączył: Sun, 10 February 2008





czekaj gdzie Ty chcesz te przewody wymienic? przy zaciskach? jesli tak to jak chcesz dac miedziane jak kolo pracuje?

na reszte auta miedziane sa ok ale dobrze by bylo je czyms tez zabezpieczyc przed utlenianiem.
stalowe tez sa ok musze byc dobrze zabezpieczone antykorozyjnie. kupilem kiedys stalowe z ASO bmw pokryte taka czarna guma i byly ok do momentu az ta guma zeszla i zaczely rdzewiec
Go to the top of the page
 
+Quote Post
krzysiek50
post Tue, 12 May 2020 - 07:20
Post #4


Frequent User
Dołączył: Thu, 01 October 2015





Może pomyślał, że skoro miedź się łatwo wygina to mogą być zamiast elastyka biggrin.gif


--------------------
EG4 D16T AWD 380+ >>
MK4 VRT 4motion >>
80 B4 V8TT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Tue, 12 May 2020 - 23:25
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Nawet śmieszne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wskers
post Wed, 13 May 2020 - 06:23
Post #6


User
Dołączył: Fri, 18 March 2016





Jak wszyscy zauważyli wkradła się mała nieścisłość biggrin.gif Chodziło mi oczywiście o wymianę elastycznych na te w stalowym oplocie, a stalowych na miedziane, a najlepiej na miedziano - niklowe o czym wcześniej nie pisałem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
damianz
post Wed, 13 May 2020 - 14:40
Post #7


Frequent User
Dołączył: Tue, 12 December 2017





To jak też się wtrącę, osobiście wole przewody metalowe niż miedziane, miedziane po roku bywa że się zapiekaja z metalowa nakrętka (ten pipsztyk co wkrecasz w zacisk smile.gif ). Jestem mega pod wrażeniem przewodow w nowych Renault-ach bo jest jakiś nierdzewny metal, nie mam pojęcia gdzie to kupić, ale takie widzę u siebie bo zero rdzy w 10letnim Scenic-u III.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Wed, 13 May 2020 - 18:13
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





miedziane trzeba obficie posmarować smarem i puszczają, ja używam grafitowanego, może być wazelina techniczna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vegetagt
post Wed, 13 May 2020 - 23:18
Post #9


Frequent User
Dołączył: Sun, 31 October 2010





damianz, z metalowymi tez się takie jaja dzieją niestety. Ale fakt, że w miedziakach jest to wręcz norma - nawet po roku zdarzalo mi sie, że koncowka sklejała się z miedzią...

nomad66, ja używałem jakichś smarów w spreju, ale bez szału to było. Spróbuję teraz grafitowym, dzięki! Jak ktoś jeszcze ma sprawdzoną metodę, to z checią bym posłuchał wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DealMan
post Thu, 14 May 2020 - 04:45
Post #10


Super User
Dołączył: Wed, 11 November 2015





TO nie jest wina przewodu, tylko beznadziejnej jakości cynku na nakrętkach, ori nakrętki potrafią się odkręcić po 15 latach bez ukręcenia przewodu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simon.pg
post Mon, 18 May 2020 - 19:00
Post #11


Frequent User
Dołączył: Sun, 14 April 2013
Skąd: Gdańsk





to też nie kwestia cynku a klasy stali z której są wykonane. Oryginalne staram się odzyskiwać bo są po stokroć lepsze niżeli nowe z gównolitu;/ Prawa rynku rządzą wszędzie. Wchodzisz na allegro, sortujesz według ceny i kupione.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 19:08