Shoutbox 0 nowych PW 


8 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> [foto] Sesje nocne by yezozwierz, #M3 & A3
std1984
post Sun, 21 Feb 2016 - 05:34
Post #41


Forum Killer
Dołączył: Tue, 02 June 2009
Skąd: Wrexham/Rzeszów





To jak orurowanie nie pozwala, czyli cos jest nie tak .


--------------------
Audi A3 ATD 241 KM 445 Nm by R-performance ET - 13,716 - Było
Mitsubishi Lanser Evo X by 4Turbo 390 KM 530 Nm - było
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 21 Feb 2016 - 05:34
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
yEzOzWiErZ
post Sun, 21 Feb 2016 - 09:48
Post #42


Super User
Dołączył: Thu, 09 August 2007
Skąd: Bukowno





Tak, auto sie nadaje na zlom bo kratka sie nie miesci - pretensje do el-tec'u. Poza tym to watek o zdjeciach a nie o Audi!


--------------------
Automotive Photography by yez - FB/@fotoyez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krzyku
post Sun, 21 Feb 2016 - 10:27
Post #43


Forum Killer
Dołączył: Sun, 15 July 2007
Skąd: Radom





a mi sie bez kratek podoba, a zdjęcie tym bardziej mi się podoba wink.gif


--------------------
Kobieta gruba nie może być ładna, bo nawet jak jest ładna, to i tak wciąż jest gruba
Go to the top of the page
 
+Quote Post
instruktortanca
post Mon, 22 Feb 2016 - 01:57
Post #44


Rookie
Dołączył: Mon, 22 February 2016





Drogi autorze zdjęć i tego tematu

Troszkę Cię sprowadzę na ziemię bo jesteś zbyt arogancki a to co produkujesz woła o pomstę do nieba.
Na fotografię motoryzacyjną składają się TRZY elementy :
1 - samochód
2 - otoczenie
3 - robota fotografa (czyli kadr, światło, sprzęt, obróbka itd itp)

U Ciebie sytuacja ma się tak
1 - stare audi na stalówkach - lipa
2 - jakiś parking - lipa
3 - nawet aberracji chromatycznych z logo nie usuwasz

Czyli w sumie jesteś leniuchem wstrętnym bo nawet do jednego punktu się nie przyłożyłeś
Popisujesz się totalnie amatorskimi, zepsutymi zdjęciami, z szumami jak z commodore podczas wgrywania gier.
A czerwone auto w ruinach to tak oklepany temat a w dodatku ktoś wyżej już to ocenił.

Nie umiesz obrobić zdjęcia ale co gorsze nie umiesz zrobić zdjęcia. Nie masz sprzętu by robić reporterskie zdjęcia nocą a do ustawianych nocnych jeszcze się nie nauczyłeś. I nie, nie jesteś prekursorem czy że focisz inaczej niż wszyscy bo w nocy.
Lata temu malowałem światłem samochody w nocy, robiłem rigshoty nocne co sobie wymyślisz to jest robione, spokojna twoja głowa.
Nabieraj pokory, ucz się i taka rada :

Jeżeli masz zamiar bawić się dalej w fotografię, to skasuj ten temat. Bo za jakiś czas wrócisz tutaj albo google Ci to zindeksuje i będzie klops. Za jaki czas to zrozumiesz, to zależy jak szybko pozbędziesz się arogancji i zaczniesz chłonąć wiedzę. Masz na tyle łatwo, że jest google i cokolwiek chcesz to wiesz w minuty.

P.S a konkurs top gear photo press to nie wiem jak na to zareagować... rotfl ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yEzOzWiErZ
post Mon, 22 Feb 2016 - 08:16
Post #45


Super User
Dołączył: Thu, 09 August 2007
Skąd: Bukowno





Chętnie poczekam na inne opinie, choć moim zdaniem w temacie ostatniego zdjęcia czepiasz się szczegółów. Aberracja na logo wyszła w obróbce zdjęcia, na innych elementach jej nie widać i mnie osobiście ten efekt nie razi. Jedyne co można by zmienić na tym zdjęciu to może troszkę bardziej przyłozyć się do kadru czy ustawienia auta. W temacie pierwszych zdjęć się nie wypowiadam więcej - zgadzam się co do kwesti ziarnistości oraz szumów oraz tego że to nic specjalnego, jednakże w tamtych warunkach nie mogłem zrobić nic więcej - ok, może nie ma się czym chwalić, ale w mojej opinii zdjęcia mają w sobie coś i nie będę się tego wstydzić nawet spotykając się z krytyką. Efekt na nich bardziej przypomina grafikę gry komputerowej i jest "komiksowy" wręcz. Wiem że są pełne błędów, ale dzięki nim oraz konstruktywnym wypowiedziom niektórych mogę się czegoś więcej nauczyć. A fotografią zajmuję się już od dawna - nie motoryzacyjną akurat i to mi absolutnie wystarczy, ten temat traktuję jako dodatek. Nie mieszkam w wielkim mieście i na fotografii samochodów nie zarobię nigdy więc robię to dla przyjemności.


--------------------
Automotive Photography by yez - FB/@fotoyez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adamlass
post Mon, 22 Feb 2016 - 09:01
Post #46


Frequent User
Dołączył: Sat, 27 March 2010





Ja, jako osoba ucząca się fotografii na lustrzankach analogowych, powiem Ci jedno - mniej Photoshopa. Leje się obróbka w Twoich zdjęciach i to ów obróbką próbujesz zrobić zdjęcie, a nie samą kompozycją, techniką. Aktualnie dostęp do aparatów i narzędzi do obróbki jest tak prosty, że każdy próbuje stać się świetnym fotografem. Bez lat praktyki, ćwiczeń - to się najzwyczajniej nie może udać.
Nie mam generalnie nic do obróbki cyfrowej, sam to robię z przyjemnością. Trzeba jednak znać umiar i obrabiać zdjęcia już dobre po samym ustrzeleniu. Pokazałeś jakieś surówki - w życiu bym nie przypuszczał, że z czegoś takiego można wyciągnąć fotkę, a Ty próbowałeś to zrobić w programie na siłę i efekt tego czytasz w komentarzach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yEzOzWiErZ
post Mon, 22 Feb 2016 - 09:46
Post #47


Super User
Dołączył: Thu, 09 August 2007
Skąd: Bukowno





tak jak już powiedziałem, te pierwsze zdjęcia zgadzam się w 100% - efekt wyszedł całkowicie syntetyczny, ale to jedyny efekt jaki mogłem z nich wyciągnąć i racja, to było trochę na siłę. Natomiast jeśli chodzi o dwa ostatnie zdjęcia, na nich obróbka jest w zasadzie symboliczna. Zdjęcie nocne na parkingu było zrobione na zasadzie że wiem w czym był błąd w nocnych (iso, brak statywu), ale kompozycja mi się nie podoba za bardzo, natomiast ostatnie to szczerze nie wiem co w nim jest złego. A co do nauki to zaczynałem na MTL-5 wink.gif


--------------------
Automotive Photography by yez - FB/@fotoyez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Agus
post Mon, 22 Feb 2016 - 16:39
Post #48


User
Dołączył: Mon, 07 March 2005





Jak na ostatnim zdjęciu jest symboliczna obróbka, to ja jestem święty... smile.gif Chyba że symboliczną obróbką nazywasz jedno kliknięcie w gotowy filtr w Photoshopie, który dokonuje kilkunastu zmian zdjęcia wink.gif
Zdjęcie z audi w lesie jest potwornie sztuczne. Znowu wygląda to jak jakiś nieudany HDR, do tego nieostry i o paskudnej kolorystyce. Taką ekstremalną obróbką nie uratujesz żadnego zdjęcia, co najwyżej możesz każde zepsuć. Skup się na początku na robieniu zdjęć za dnia, i przyłóż się do tego aby wszystko grało. Odpowiednia miejscówka, światło, kadr no i oczywiście auto powinno czyste(chyba że focisz w terenie jakiś offroad). Potem postaraj się nie psuć zdjęcia zbędnymi filtrami wink.gif


--------------------
159 JTDm+ | 156 SW GTA Q2

facebook.com/BartLeee/ fotografia (głównie) motoryzacyjna :)
bartli.carbonmade.com/ portfolio online
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yEzOzWiErZ
post Mon, 22 Feb 2016 - 17:18
Post #49


Super User
Dołączył: Thu, 09 August 2007
Skąd: Bukowno





Audi w lesie to HDR, ostrość jest na samochodzie a nie na reszcie zdjęcia więc nie wiem czemu niby las miałby być ostry. Ponadto nie wiem gdzie widzisz tam brud na aucie, i nie wiem co Ci nie pasuje w kolorystyce bo odtworzone zostały rzeczywiste barwy tego miejsca..


--------------------
Automotive Photography by yez - FB/@fotoyez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adamlass
post Mon, 22 Feb 2016 - 18:01
Post #50


Frequent User
Dołączył: Sat, 27 March 2010





Z ostrością ostatniego zdjęcia Audi akurat jest kiepsko, bo uciekła Ci z lewej strony pojazdu. Tak jak pisałem wcześniej - warsztat to podstawa. Obróbka powinna jedynie delikatnie poprawić zdjęcie, a nie je stworzyć.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grand_
post Wed, 24 Feb 2016 - 15:35
Post #51


Forum Killer
Dołączył: Tue, 07 July 2009
Skąd: Kraków





Faktycznie Jeżyk musze sie zgodzić z kolegami że ranga tego forum nie pozwala na wychwalanie tak marnych zdjęć, jak dla mnie to tamte zdjęcia z Maćkiem to bieda...
Generalnie stalówki ujebane auto i brak statywu jak dla mnie nima sensu robić sesji.
Lepsze zdjęcia mi wychodzą telefonem HTC z HDRem niż te na początku tego tematu biggrin.gif
Zdjecie z audi z przodu kocur względem tamtych ale faktycznie kratki byś mógł założyć a auto wypolerować i było by dużo ładniej.

Nie jestem fotografem nie umiem robić zdjęć ale kiedyś miałem mój motorek noc statyw i troche czasu i takie coś mi wyszło.
co sądzicie ?




oo i takie

http://mklr.pl/258865/REPSOL-CBR-1000RR


--------------------
E36 M50B30 sprzedana... / 191hp@250hp i 260@318Nm
E60 535d obecna / 272hp@427hp i 560@788Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Wed, 24 Feb 2016 - 16:32
Post #52


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Ładniusie, tylko chyba stałeś w dobrze doświetlonym miejscu, co ułatwia robote


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Wed, 24 Feb 2016 - 16:42
Post #53


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





Dużo oglądaj i zobacz jak to robią inni + staraj się to odtwarzać, jak nauczysz się już dobrze odtwarzać to wtedy można bawic sie w kreatywność

Popatrz np na te fotki:

http://www.speedhunters.com/2016/02/a-very...pagani-zonda-f/

http://www.speedhunters.com/2016/02/fuguz-...stars-car-guys/

http://www.speedhunters.com/2016/02/brill-steels-ballsy-brz/

Niby nic a cieszą oko smile.gif


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yEzOzWiErZ
post Wed, 24 Feb 2016 - 17:30
Post #54


Super User
Dołączył: Thu, 09 August 2007
Skąd: Bukowno





No no grandzik, a kto ci zdjecie przepuszczal w godzinach pracy przez obrobke zeby cokolwiek z niego uratowac tongue.gif ? Ale ta na motokilerze ladna, to juz mi sie podoba.


--------------------
Automotive Photography by yez - FB/@fotoyez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grand_
post Wed, 24 Feb 2016 - 18:10
Post #55


Forum Killer
Dołączył: Tue, 07 July 2009
Skąd: Kraków





po Twojej obróbce wygląda gorzej więc jest wstawione BEZ Twojej ingerencji biggrin.gif


--------------------
E36 M50B30 sprzedana... / 191hp@250hp i 260@318Nm
E60 535d obecna / 272hp@427hp i 560@788Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yEzOzWiErZ
post Wed, 24 Feb 2016 - 18:54
Post #56


Super User
Dołączył: Thu, 09 August 2007
Skąd: Bukowno





no w sumie racja, teraz sobie je zestawiłem to widzę że coś nie pykło hehehe wink.gif No ale fajnie fajnie, ostrość niezłapana, czarne niebo na pół kadru i szumi jak pole na ukraińskim stepie ale to yeżyk robi chu*owe foty tongue.gif (pomijam m3)


--------------------
Automotive Photography by yez - FB/@fotoyez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grand_
post Thu, 25 Feb 2016 - 02:17
Post #57


Forum Killer
Dołączył: Tue, 07 July 2009
Skąd: Kraków





bo jezyk tu jest fotograf pro kot włącznie z avatarem.
a ja jestem całkowitym laikiem i nie moja branża ;]
czarne niebo na pół kadru to celowy zabieg, żeby ukazać perspektywe.

Ale zwróć uwage ile pracy poświęciłem żeby mój obiekt który fotografuje wyglądał ładnie do zdjęcia.
To jest 8 letni motocykl ;]


--------------------
E36 M50B30 sprzedana... / 191hp@250hp i 260@318Nm
E60 535d obecna / 272hp@427hp i 560@788Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yEzOzWiErZ
post Thu, 25 Feb 2016 - 10:04
Post #58


Super User
Dołączył: Thu, 09 August 2007
Skąd: Bukowno





z tego co wiem to ten obiekt wygląda tak non stop tongue.gif Jeszcze nigdy na nim syfu nie widziałem wink.gif


--------------------
Automotive Photography by yez - FB/@fotoyez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dejv667
post Thu, 25 Feb 2016 - 10:55
Post #59


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





To zdjęcie Audi to prezentuje podobny poziom jak o to zdjęcie:


A wcześniejsze wypadają coś jak to:



Jak dla mnie niestety ogólna krytyka zasłużona.
Pokazałem Twoje zdjęcia osobie kompletnie przypadkowej i poprosiłem o porównanie z tymi które wkleiłem - dowiedziałem się że używasz tego samego softu i sprzętu co ja biggrin.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
yEzOzWiErZ
post Thu, 25 Feb 2016 - 12:13
Post #60


Super User
Dołączył: Thu, 09 August 2007
Skąd: Bukowno





tak, zdecydowanie ten sam poziom, zdecydowanie. tak żeby nie było wątpliwości zestawiłem je razem, to najlepsze na początku laugh.gif :


--------------------
Automotive Photography by yez - FB/@fotoyez
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 23:59