Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> E36 wypadanie zapłonu RZADKO
KnopersE36
post Tue, 17 Oct 2017 - 09:50
Post #1


Rookie
Dołączył: Tue, 17 December 2013





Hej, borykam się z pewnym problemem, przy normalnej jeździe lub dynamicznej, nic się nie dzieje takiego, ale jak ostro depne, chwila na wysokich obrotach, zaczyna pierdziec z wydechu i po prostu gubi zapłon. Wystarczy odpuścić gazu na chwilę i wraca do normy. Gdzie szukać przyczyny, od czego zacząć? Samochód e36 coupe m50b28nv. Z góry dzięki i pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 17 Oct 2017 - 09:50
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Mis
post Tue, 17 Oct 2017 - 10:31
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Podmień cewki z fajkami na pewne. Mogą siać zakłócenia dla wiązki i czujników położenia.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KnopersE36
post Tue, 17 Oct 2017 - 10:41
Post #3


Rookie
Dołączył: Tue, 17 December 2013





Fajki udało mi się kupić nowe dedykowane do silnika, wcześniej miałem rozparowane całkiem, teraz wszystkie jednakowe nowe. Cewki musiałbym ogarnąć od kogoś..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gulba
post Sun, 22 Oct 2017 - 20:56
Post #4


Frequent User
Dołączył: Sun, 28 December 2008
Skąd: jelenia góra





Sprawdż ładowanie przy wysokich obrotach
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kirpek
post Sun, 22 Oct 2017 - 22:30
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Wed, 03 August 2011
Skąd: Szczecin





Bujałem się z podonym problemem przez 3lata. Auto dzialało, tylko latem na mocno rozgrzanym wypadał jednorazowo ze prawie gasł, i w czasie jazdy i na jałowych. Brak błędów jakichkolwiek. Fajki i swiece nowe, nierzad ustawiony poprawnie. Brak lewego.
Dzialo się to sporadycznie. Diagnoza moja i znajomych mech od bme była poczekać az zdechnie coś na amen, nikt wróżył nie będzie z fusów. A wymiana wszystkiego- to wiadomo, jak ktoś chce. Niedawno zdechło na ciepłym, i się już nie poprawilo, nastepnego dnia rano znów ok, ale dyndało mi, bo jechałem prosto na kompa i wyszlo czujnik połozenia wału. Po wymianie sporo się poprawiło. Np poszanowanie przy zmianach biegów przy spokojnej jezdzie. Podobno na rozgrzanym silniku te czujniki padaja lub zaczynają głupiec. Może moja historia pomoże.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grand_
post Fri, 27 Oct 2017 - 02:25
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Tue, 07 July 2009
Skąd: Kraków





u mnie problem był taki sam.
Zgaś wszystkie światła i otwórz maske (pościągaj osłony) ja miałem przebicie z cewki-do dekla i mi gasło prawie auto.
Wymieniłem wadliwą cewkę i po sprawie, a widać to było właśnie po ciemku jak się to działo bo iskierka przeskakiwała


--------------------
E36 M50B30 sprzedana... / 191hp@250hp i 260@318Nm
E60 535d obecna / 272hp@427hp i 560@788Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KnopersE36
post Mon, 30 Oct 2017 - 14:41
Post #7


Rookie
Dołączył: Tue, 17 December 2013





Dzięki za odpowiedzi, jeszcze czekam na sterownik bo słyszałem że potrafią pasc tranzystory odpowiadające za cewki, ale sprawdzę też czy przebić nie ma żadnych. Pozdrawiam!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 00:11