Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Regeneracja bilsteina b6 poza zerkopolem, Krakow, inz. Guzik
uxon
post Wed, 22 Apr 2015 - 15:08
Post #1


Super User
Dołączył: Mon, 29 October 2012





Samochod to swift gti. Intensywnie tlucze sie jeden z tylnich amorow. Czy zregeneruja mi to dobrze tylko w Zerkopolu?
Nie mam za bardzo czasu na rozkrecanie, wysylanie, czekanie, itd. Dzwonilem do inz. Guzika, ktory ma zaklad na Bora-Komorowskiego (dawniej na ulicy Daszynskiej), polecanego specjalisty w Krakowie. Pan za bardzo nie wiedzial, co to za amor bilstein b6, ale powiedzial, ze raczej nie powinno byc problemu, jesli tylko zaakceptuje cene (280zl). Spytalem go czy amor gazowy to nie problem, to mi odpowiedzial, zebym ja sobie tym glowy nie zaprzatal, tylko zdal sie na jego doswiadczenie smile.gif
Ktos ma jakies doswiadczenia z regeneracja amorow u tego pana? Czy jak B6 to tylko w zerkopolu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 22 Apr 2015 - 15:08
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
CELICA FAN
post Wed, 22 Apr 2015 - 17:25
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Thu, 23 February 2006
Skąd: Kraków





Kolega kiedyś robił u niego zwykle. Był zadowolony. A w TechRacing na Ciepłowniczej pytałeś?


--------------------
Celica Caros Sainz, Outback, Legacy, Q3. Jeszcze sie driftrajka na bazie taczek buduje :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lexE30
post Wed, 22 Apr 2015 - 17:28
Post #3


User
Dołączył: Thu, 03 December 2009
Skąd: Kraków





Z tego co się orientuje to Pan Guzik robi gazowe ale przerabia je na olejowe. Ale osoba godna polecenia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 22 Apr 2015 - 21:45
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





lexE30 nie ma czegoś takiego jak gazowe. Wszystkie są olejowe.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Techno
post Thu, 23 Apr 2015 - 08:58
Post #5


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 April 2010
Skąd: Kraków





Lepiej wyslij to do Zerkopolu, bedzie mniej problemów, masz gwarancję że uszczelki wyminone na oryginalne I że złożone/rozłożone bez drutowania, spawania itp.
Bilstein B6 to monotuba, wiec musi mieć I olej i gaz, bez niego nie bedzie działać.

PS W TechRacing nie robimu Bila bo nie mamy do tego sprzętu ... niech każdy robi to na czym się zna i ma możliwości
Go to the top of the page
 
+Quote Post
uxon
post Thu, 23 Apr 2015 - 11:14
Post #6


Super User
Dołączył: Mon, 29 October 2012





Techno, a czym sie rozni bil od innych amorow sportowych (czesto z wyzszej polki, bo widze na stronie, ze serwisujecie rowniez np. ohlinsa), ze nim nie jestescie sie w stanie zajac?
Bylem wczoraj u wspomnianego wczesniej pana Guzika i przynajmniej troche mnie naprowadzil. Okazalo sie, ze amory tylne byly dorabiane, tj. obudowy sa seryjne a wklady pewnie bilsteina, i ten ktory sie tlucze prawdopodobnie sie rozkrecil i wklad lata w obudowie. Jest wiec szansa, ze obejdzie sie bez pelnej regeneracji i wystarczy go spowrotem zlozyc do kupy (chyba, ze wklad sie uszkodzil mechanicznie).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Techno
post Thu, 23 Apr 2015 - 11:21
Post #7


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 April 2010
Skąd: Kraków





tym się różni że te z wyższej polka są rozbieralne i producent przewidział w ich serwis. W przypadku Bilsteia trzeba mieć odpowiednie stanowisko które przytrzyma i docisnie prowadnice /pod cisnieniem ok 20bra/ poto zeby zdjać pierścionek i otworzyć amor. Później w odwrotenj kolejności wszystko trzeba złożyć na świeżym gazie i oleju z nowymi komponentami.

Jeśli to tylko wkłąd sie poluzował to sprawa jest prosta i sam sobie poradzisz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
uxon
post Sat, 25 Apr 2015 - 23:59
Post #8


Super User
Dołączył: Mon, 29 October 2012





Wyciagnalem amory i rzeczywiscie jeden sie rozkrecil, ale jest problem zeby go skrecic. Seryjnie nie bylo B6 do mojego auta (Swift GTI) i byl to custom robiony przez zerkopol. Okazalo sie, ze zewnetrzne obudowy nie sa idealnie proste (dolne 10 cm, ktore siedzi w mocowaniu jest odkrzywione wzgledem reszty amora). Z tego powodu wklad nie jest ustawiony w obudoie prosto i nie da sie tego skrecic.
Nie wiem, czy to wada produkcyjna? Moze byl tam za duzy luz miedzy obudowa a wkladem amora, i dlatego sie to pogielo?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rene
post Sun, 26 Apr 2015 - 07:09
Post #9


Super User
Dołączył: Sat, 28 July 2007
Skąd: Kraków





Guzik ogarniał mi kiedyś KW v1 i działało wysztko dobrze i naprawa nie była droga.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
uxon
post Mon, 27 Apr 2015 - 16:50
Post #10


Super User
Dołączył: Mon, 29 October 2012





Niestety nie mam amorow u siebie (leza u p. Guzika), wiec nie zrobie fotek. Zrobilem za to rysunek pomocniczy, jak one wygladaja:

Na pierwszym obrazku widac gdzie i w jakim stopniu amor jest skrzywiony (obie strony podobnie). Tak wyglada dolne mocowanie amora, zgiecie jest tuz nad nim:

(zdjecie nie moje, tylko pogladowe - na zdjeciu amor jest prosty)
Na drugim obrazku jest rzut pionowy miejsca w ktorym znajduje sie gwint: zewnetrzne kolko to obudowa, pomiedzy nia a wkladem bilsteina (drugie kolko) jest troche luzu. Wklad opiera sie o obudowe z jednej strony (co pewnie spowodowane jest wygieciem obudowy w nizszej czesci amora) i jest to przyczyna, dla ktorej nie da sie amorka skrecic spowrotem.
Pan Guzik powiedzial mi, ze jedyna sensowna opcja jest dorwac uzywane seryjne amory, wykonac z nich nowe obudowy i do nich wsadzic wklady bilsteina. Tylko zastanawiam sie, czy sytuacja znow sie nie powtorzy. Z czego moglo wynikac to pogiecie? Przypuszczam, ze winny mogl byc luz pomiedzy obudowa a wkladem. Jesli tak, to czym by to mozna wypelnic?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rex
post Mon, 27 Apr 2015 - 19:35
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Tue, 07 December 2004
Skąd: Warszawa





MIalem to samo ja dacha strzelilem tzn. kolo zaparlo sie o nasyp i deczko mnie polozylo. Tak samo sie zgial. W zerkopolu za 70pln wyminieli mi odbudowe po znalezieniu na smietniku jakiejs. Moje amory sa do klasyka i pratycznie niedostepne, wiec malo sie nie poplakalem z radosci biggrin.gif


--------------------
Ford Escort Cabrio '88
Recaro Leather interior
Bilstei Wolf Suspension
ex rst :) 2.0 16v zetec in progress
Go to the top of the page
 
+Quote Post
uxon
post Tue, 28 Apr 2015 - 09:31
Post #12


Super User
Dołączył: Mon, 29 October 2012





Tyle, ze ten samochod dacha nie mial, a obie strony sa tak samo zgiete.. Ale lekko na pewno nie mial, bo to rajdowka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 04 May 2025 - 06:16