Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> [Foto] berkut w USA :)
berkut
post Tue, 26 Jun 2012 - 14:30
Post #1


Forum Homee
Dołączył: Thu, 11 November 2004
Skąd: warszawa





Czesc!


Ostatnie pol roku spedzilem pracujac w USA, teraz wrocilem ze wzgledu na tesknote do Polski, rodziny, wrzucam wiec kilka fotek z tego jak to wygladalo.

Przepraszam za jakosc zdjec robionych komorka sad.gif



W bialym 911 z tylu byla robiona wymiana turbosprezarki. Praca nad porszawkami jest bardzo przyjemna, coprawda zupelnie nie zgadzam sie z filozofia silnika z tylu to musze przyznac ze niemcy odwalaja kawal dobrej roboty. Niebieskiemu robilem dyno session, synchronizacje przepustnic i ogolnie tune up smile.gif



560SL, w ktorym robilem generalne odswierzenie systemu... Stalo tyle lat ze wszystko trzeba bylo porobic smile.gif



W niebieskim robiony byl wydech, jakisz szajs za 3-4 tys $, ktory nie pasowal wogole przy skladaniu (dedykowany) i rozlecial sie moze po 1000km... Nie byl to jedyny przypadek smiecia, tak ze smieszne jest to jak w PL ludzie narzekaja ze ich wydech za 400zl sie rozpadl albo nie pasowal ... Oprocz tego wlasciciel stwierdzil ze chce wieksze kapcie co skonczylo sie robieniem zawieszenia, major headache ...



To z kolei smieszna zabawka jest. Rama przestrzenna, wanna z szkla, dobrze wykonane a pod maska....



Wymiana simmeringu tylnego na wale korbowym - rozebranie pol auta. Miska olejowa to koszmar...



Jedno z fajniejszych aut, ktore mialem okazje sprofanowac moimi polskimi grabami, niestety nie dali mi z nim zrobic tyle ile bym chcial =)



Bez mojej obrzydliwej chamskiej polskiej mordy smile.gif



Bedac tam robilem kilka ciekawych projektow, zdecydowanie najlepiej udokumentowany zdjeciami jest R8 V10 kompresor. Kompresor kit pochodzi od Stasis i byla to wielka porazka jesli chodzi o skladanie. Pierwszy kompresor kit, ktory wyslali okazal sie byc kitem testowym chyba .... Dopiero po tym jak wszystko zostalo obadane przezemnie i po spisaniu kartki A4 pelnej uwag technicznych, telefonie i wielu mailach panowie stwierdzili ze wydajac 45000$ faktycznie powinnismy dostac cos co faktycznie mozemy zlozyc bolt on ;]



Polski hydraulik pracujacy nad R8, wyjecie tego silnika to moze nie koszmar ale panowie z Audi musieli wymieniac sie informacjami z tymi z Lambo, dlugo debatujac nad tym jak sprawic by bylo to jak najbardziej upierdliwe...



Ostatnie kilka kabelkow...



i ii i i ii ....



Nowy wielblad siedzi w komorze =)






Kilka minut po wyjeciu tej 300-400kg kobyly.... Zwyciestwo wypisane na pysku smile.gif

W tle 2 lambo - moi pretendenci do nagrody najgorszy szajs. W obu robilem kupe rzeczy, oleje nie oleje, wszystko jest zrobione tak by uprzykrzyc zycie. W czarnym lambo bylo grubo bo pan wlasciciel stwierdzil ze zmieni sobie kola na bardziej murzynskie chromy w custom rozmiarze. Skonczylo sie to zagrzaniem przedniego dyfra do stopnia wrzenia oleju, oczywiscie musialem to wymienic.

Po otwarciu dyfra zapach byl tak porazajacy ze musialem sobie ulzyc, pozniej bylem obiektem wielu dowcipow o tym ze to ja narzekalem na to ze bodywork section robi smrod. 2 dni nie moglismy pozbyc sie tego oleistego fetoru z warsztatu...

Dalej o R8 ...



Polska malpa pracuje nad niemieckim silnikiem ...





Kompresorek


Niestety na chwile obecna nie moge znalezc wiecej fotek ale to sie poprawi w przyszlych upgrejdach smile.gif


Ostatnie kilka fotek na szybko:



Dyno run 911 po tym jak wykonany byl tune up. Dyno to fajna zabawka, latwa w uzyciu smile.gif



Ostatnie zdjecie brzydala smile.gif


Postaram sie zdobyc wiecej fotek, z robienia rajdowego 911 (komprete rozebranie i zlozenie auta), torowego GT3 (robienie zawieszenia) i kilku innych wynalazkow.


Suma sumarum. Robilem za mechanika / technika / spawacza. Instalacje modulow 3g, wifi, radia satelitarnego, radar jammerow. Geometria kol, dyno sessions, przygotowanie aut do rajdow / wyscigow. Naprawy mechaniczne, serwisy, przeglady. Robienie zabawek do samochodow (fabrykacja etc).




Fajnie bylo w stanach, duzo sie nauczylem, przezylem wiele ciekawych chwil. Wiem jednak ze drugi raz bez siostry albo conajmniej zony (ktora notabene wpierw znalezc trzeba) nie pojade ... Samotnosc mimo skype fb i innych wynalazkow jest niezwykla.

A no i tak malym druczkiem chcialbym cos wspomniec wink.gif

Szukam pracy w Polsce, najlepiej w okolicach warszawy, narazie PW, telefon musze dopiero kupic smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 26 Jun 2012 - 14:30
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Porszak
post Tue, 26 Jun 2012 - 14:54
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





fajne foty, doświadczenie pewnie bezcenne. z tym punktem w CV powinno pójść dużo łatwiej z praca, powodzenia.


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Tue, 26 Jun 2012 - 15:37
Post #3


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





mozesz sobie wpisac w CV ze załozyłes kompresor do R8 wink.gif

pracowałes w Manhattan Motorsports ?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
berkut
post Tue, 26 Jun 2012 - 15:41
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Thu, 11 November 2004
Skąd: warszawa





Si
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Korek91
post Tue, 26 Jun 2012 - 16:32
Post #5


User
Dołączył: Wed, 17 November 2010





BRmotoRS szukali chyba kogos kogo nie bedzie trzeba pilnowac heehe smile.gif Spoko przygoda
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_pontony_*
post Tue, 26 Jun 2012 - 16:40
Post #6









A ja jesli moge chcialbym spytac, jak tam trafiles? smile.gif

Pozdrawiam!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
berkut
post Tue, 26 Jun 2012 - 16:52
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Thu, 11 November 2004
Skąd: warszawa





Sami mnie znalezli wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bzyk
post Tue, 26 Jun 2012 - 17:09
Post #8


Frequent User
Dołączył: Wed, 13 July 2005
Skąd: Ostrołęka





Chyba user z tego forum pomógł smile.gif


--------------------
Nie mam nic przeciwko ruchom kobiet byle były rytmiczne...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
berkut
post Tue, 26 Jun 2012 - 17:21
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Thu, 11 November 2004
Skąd: warszawa





Wojtek smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sebi
post Tue, 26 Jun 2012 - 17:37
Post #10


Sutener Mocy
Dołączył: Mon, 24 October 2005
Skąd: Wwa





to chyba w Manhattan Motorsports w Roslyn?

Jeśli mieszkałeś gdzieś po sąsiedzku to współczuje i rozumiem dlaczego byłeś samotny...straszna tam wiocha wink.gif


--------------------
www.showcar.intercars.com.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shaft45
post Tue, 26 Jun 2012 - 17:42
Post #11


Frequent User
Dołączył: Mon, 29 December 2003





Super story, ja jak ty pracowałem w warsztacie tylko w pensylwani po skończeniu studiów. Tensknota i samotność zniszczyła mi psyche i po 4 miesiącach wróciłem do Polski smile.gif


--------------------
[YOU] do zobaczenia na drodze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Tue, 26 Jun 2012 - 17:53
Post #12


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Podał byś autora części fotek biggrin.gif No nic Tomas, tak jak Ci mówiłem, życze Ci wszystkiego najlepszego w karierze, jesteś wybitną osobą która lubi się rozwijać i napewno ktoś też to doceni smile.gif

CYTAT(sebi @ Tue, 26 Jun 2012 - 17:37) *
to chyba w Manhattan Motorsports w Roslyn?

Jeśli mieszkałeś gdzieś po sąsiedzku to współczuje i rozumiem dlaczego byłeś samotny...straszna tam wiocha wink.gif


Chyba jeszcze Sebuś prawdziwej amerykańskiej wiochy nie widziałeś biggrin.gif Tak Tomas mieszkał nieopodal warsztatu. Od czasu do czasu wpadałem do niego na jakiś alkohol ale trochę ciężko było logistycznie.


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zdz
post Tue, 26 Jun 2012 - 19:12
Post #13


Frequent User
Dołączył: Tue, 17 June 2003
Skąd: Poznań





Czy w USA nie używają olejów silnikowych??Czystość posadzki i reszty nieosiągalna w PL.
Gratuluję przygody!


--------------------
Bez sportowego auta byłbym niczym król Jan Bez Ziemi.
Lubię to! : 350Z,Viper SRT,GT-R,Carrera GT,911 Turbo & GT2 & GT3,599 GTO,F12 Berlinetta,Aventador,SL 65 AMG,6.5 & 6.3 AMG,Aston Martin,Koenigsegg,Pagani,GT-Polonia,Moscow Unlim 500+,Royal Purple,Project Mu,Underground Racing,AMS.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sebi
post Tue, 26 Jun 2012 - 19:38
Post #14


Sutener Mocy
Dołączył: Mon, 24 October 2005
Skąd: Wwa





CYTAT(BeeMiX @ Tue, 26 Jun 2012 - 17:53) *
Chyba jeszcze Sebuś prawdziwej amerykańskiej wiochy nie widziałeś biggrin.gif Tak Tomas mieszkał nieopodal warsztatu. Od czasu do czasu wpadałem do niego na jakiś alkohol ale trochę ciężko było logistycznie.


widziałem amerykańską wiochę u www.sheptrans.com jak jeszcze był ze swoją żoną....no u was to wogóle ciężkie życie wink.gif

P.S. ja w sierpieniu jestem w NYC !!!


--------------------
www.showcar.intercars.com.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szydło
post Tue, 26 Jun 2012 - 19:56
Post #15


Frequent User
Dołączył: Wed, 02 September 2009
Skąd: WWY





Łał będzie co kumplom przy piwie opowiadać wink.gif
Też jestem ciekawy co sprawia, że posadzka w warsztacie jest tak czysta biggrin.gif ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Tue, 26 Jun 2012 - 20:13
Post #16


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(Szydło @ Tue, 26 Jun 2012 - 19:56) *
Też jestem ciekawy co sprawia, że posadzka w warsztacie jest tak czysta biggrin.gif ?


Strzelam, lecz mogę się mylić: wiadro+mop+zią do obsługi tego sprzętu? cool.gif

Tak serio, to mega zazdroszczę. I czekam na więcej fotek wink.gif


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Czacza
post Tue, 26 Jun 2012 - 20:42
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Mon, 22 March 2004
Skąd: Żory





Fury zacne, mega zacne. Ale bardziej zazdroszczę warunków w warsztacie. Jak ja marzę o pracy w czystym, ciepłym i wyposażonym jak należy miejscu...

Super punkt masz do CV. Jestem przekonany, że teraz drzwi wszystkich czołowych tunerów w Pl stoją przed Tobą otworem.



--------------------
Tire smoke and coffee. Breakfast of champions
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Boris86
post Tue, 26 Jun 2012 - 21:07
Post #18


Super User
Dołączył: Sat, 25 December 2004
Skąd: Łódź





Warsztat rewalka, furki też. Ja miałem taką motoryzacyjna 3 miesięczną przygodę w Dave Marston Motors w WI i mimo że odludzie i że wróciłem to mnie z powrotem ciągnie tam, obawiam się że Ciebie tez zacznie.


--------------------
RX-7 FD3s // Viper // Soarer // JZS147 // 325i // 523i // 323 BG 2,5V6 // Kadett C QP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kosiniak
post Tue, 26 Jun 2012 - 21:24
Post #19


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 30 July 2004
Skąd: Łomża





CYTAT(Czacza @ Tue, 26 Jun 2012 - 21:42) *
Super punkt masz do CV. Jestem przekonany, że teraz drzwi wszystkich czołowych tunerów w Pl stoją przed Tobą otworem.

juz widze te setki zaproszen do wspolpracy laugh.gif a tak powaznie, moze ktos to doceni, choc w dziesiejszych czasach, roznie moze byc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
berkut
post Tue, 26 Jun 2012 - 21:39
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Thu, 11 November 2004
Skąd: warszawa





No ja juz slyszalem ze to ze co robilem to gowno znaczy, tu jest polska biggrin.gif Tam slyszalem ze to co wczesniej robilem tez gowno znaczy, tu jest USA biggrin.gif


Ja tam wiem swoje i nie przejmuje sie za specjalnie, jak sie umie to zawsze praca sie znajdzie.


Zadna praca nie hanbi, jak bedzie trzeba to bede zamiatal podlogi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 26 April 2024 - 09:09